jak przezyc urodziny?

Pozamuzyczne tematy...
Awatar użytkownika
raining
Faith
Numer gadu-gadu: 0

jak przezyc urodziny?

Post autor: raining » niedziela, 26 października 2003, 12:57

Dzisiaj w nocy bylam na dosc niezwyklym wydarzeniu teatralnym, jednym z bardziej niesamowitych tego roku we Wrocławiu. "Morderstwo" Hanocha Levina w wykonaniu m. in. genialnego Boguslawa Kierca. Spektakl nie dosc ze mial miejsce w starej [baardzo starej] Synagodze Pod Bialym Bocianem to na dodatek rozpoczal sie o polnocy. Jedna z koncowych kwestii: "18 lat czekania na zycie, potem nastepne 18 i jeszcze 18...."
Urodzilam sie dokladnie 18 lat temu o godzinie 0.10, 18 lat przed tym jak zgasly wszystkie swiatla w synagodze.
.. Jakis nieznosny smutek ogarnia mnie od rana, czy wszystkie urodziny przynosza cos tak ciezkiego do przebycia? :?

a propos teatru - mozna byloby zalozyc watek teatralny,
a a propos smutku - czy ktos czytal Johnatana Safrana Foera "Wszystko jest iluminacją", gdzie bohaterka o imieniu rzeki, Brod, wypisala 613 swych smutkow,[z czego zachowalo sie tylko 50]? ?? sa nieprzecietne! dla przykladu: smutek pragnienia smutku, smutek dloni, smutek kogos kto czuje potrzebe tworzenia pieknych rzeczy i smutek boskich plecow [sic!] - co za tym idzie mozna tez zalozyc kącik czytelnikow :)
swiat stoi przed nami potworem!! i wszystko jest mozliwe - czas na zmiany! :P

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » niedziela, 26 października 2003, 13:14

podoba mi się Twój watek raining, bardzo... Nie czytałam Johnatana Safrana Foera, jaki jest oryginalny tytuł "Wszystko jest iluminacją" ?

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » niedziela, 26 października 2003, 13:19

znalazłam sobie: Everything Is Illuminated. Bardzo mało na ten temat jest w sieci :( . Kupiłeś to w Polsce? Pytam, bo moi znajomi z Włoch zachwyceni są powieścią Jonathana Coe, tytuł książki, The House of Sleep. Początkowo myślałam, może chodzi o ta właśnie pozycję... Jestem niezmiernie ciekawa obu....

Awatar użytkownika
raining
Faith

Post autor: raining » niedziela, 26 października 2003, 14:16

Wyporzyczylam 8) z biblioteki, co zdecydowanie swiadczy o tym ze Foera w polsce zauwazyli. Dowiedzialam sie o nim wlasciwie rok temu z amerykanskiego Newsweeka, a u nas pojawil sie niedawno.
Wlasciwie wszystko kreci sie wkolo jezyka [Dunin-Wąsowicz stwierdzil ze przeklad jest mistrzowski i po polsku brzmi o wiele lepiej niz w oryginale], czyli calkiem niegramatycznych wypowiedzi mlodego Ukrainca. Powiesc jest wieloplaszczyznowa, a czesci mowiace o XVIII wieku maja ten sam niessamowity klimat co ksiazki Olgi Tokarczuk!
Zdecydowanie interesujace, jesli ktos przejdzie przez pierwszy rozdzial! powodzenia alexcure! :P

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » niedziela, 26 października 2003, 16:17

wybacz raining, mnie też mylono z "nim" - dzielimy ten sam los..... tak, jeśli to gdzieś wygrzebię, przeczytam...

ojciecc
Three Imaginary Boys
Kontakt:

Post autor: ojciecc » niedziela, 26 października 2003, 19:58

ehh.. postarajcie się napisać o tej książce coś więcej bo ja dzwoniłem gdzie trzeba i wiem że u mnie w bibliotece tego nie ma (na 90%, a pewny nie jestem jako że niedziela), więc pozostaje empik i 35zł poleci. wartO ?? czy przyda się ewentualnym potomnym ?
Well my T-shirt read "we love airplane noise"
And as the Eurogirls kissed the Euroboys
We say by-bye-buy it's time to fly
And to the easy groove we make a move

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » niedziela, 26 października 2003, 20:04

nie ręczę za raining, ale dlaczego miałaby nas wpuszczać w maliny.... ja skolei poluję na ta pozycję Jonathana Coe, The House of Sleep (nie wiem czy jest już polskie tłumaczenie), osoby które ją przeczytały już polecały mi ją obficie w trakcie czytania.... sam tytuł jest niezły, no i to co wyczytałam na ten temat z sieci, na temat autora tej powieści....

Gość

Post autor: Gość » poniedziałek, 27 października 2003, 14:46

ja, jako biedna licealistka zdecydowanie mowie NIE ksiazkom drozszym niz 20 zlociszy i dalej zeruje na bibliotece 8)
Foer jest zdecydowanie ciekawy natomiast dla potomnych 1000 razy bardziej polecilabym Tokarczuk! Istnieje duze niebezpieczenstwo ze ta ksiazke zirytuje cie w takim stopniu ze bedziesz mial mnie ochote sabic, ojcze, za te 35 zl, wiec wole nie ryzykowac :D
Foer ...Tak
35 zl ... NIE!

Awatar użytkownika
raining
Faith

Post autor: raining » poniedziałek, 27 października 2003, 14:47

ciagle raining!! to bylam ja!

ojciecc
Three Imaginary Boys
Kontakt:

Post autor: ojciecc » poniedziałek, 27 października 2003, 16:46

Istnieje duze niebezpieczenstwo ze ta ksiazke zirytuje cie w takim stopniu ze bedziesz mial mnie ochote sabic, ojcze, za te 35 zl, wiec wole nie ryzykowac
chciec i móc są od siebie bardzo daleko więc nie obawiaj się :) więc jutro do empiku :P
Well my T-shirt read "we love airplane noise"
And as the Eurogirls kissed the Euroboys
We say by-bye-buy it's time to fly
And to the easy groove we make a move

Awatar użytkownika
raining
Faith

Post autor: raining » wtorek, 28 października 2003, 20:35

jesli wymyslicie jakis ladny temat dla naszego miejsca na literature, postaram sie sklecic cos na ksztalt recenzji pana Foera,

ojcze zaczeekaaj jeszcze, bede miala wyrzuty sumienia jesli kupisz i ci sie nie spodoba :) ; poszperaj jeszcze i popytaj a ja sie postaram zmóżdżyc i napisac! :lol:

Gość

Post autor: Gość » wtorek, 4 listopada 2003, 14:23

Właśnie się zastanawiałem co przeczytać. Mój problem chyba został rozwiązany. Kopnę się dziś jeszcze na miasto i może znajdę "Wszystko jest iluminacją" , jak się uda to troszkę taniej. I tak miałem dziś kupić książkę z rachunku wyrównawczego. Myslę, że mała zmiana wyjdzie mi na dobre. Pomysł na kącik z literaturą więcej niż dobry. Pozdrawiam wszystkich

Awatar użytkownika
fruszu
Boys Don't Cry

Post autor: fruszu » wtorek, 4 listopada 2003, 14:24

No, to byłem ja, fruszu znaczy się. Grr.... znowu zapomniałem się zalogować.
RAMYDADE

ODPOWIEDZ