Filmowo

Pozamuzyczne tematy...
Ania Samozło
Japanese Whispers
Numer gadu-gadu: 0

Re: Filmowo

Post autor: Ania Samozło » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 15:09

sławekg pisze:Pierwszy raz oglądałem "Zostawić Las Vegas" wyłapałem dołka.
I od razu przychodzi do głowy, jak nieprzemyślane jest powiedzenie : Amor vincit omnia. Prawda?

Awatar użytkownika
bozzz
Easy Cure
Numer gadu-gadu: 5270340
Kontakt:

Post autor: bozzz » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 19:28

Ja wczoraj zobaczyłam "Once" i jestem pod wrażeniem. Piękny film z muzyką w roli głównej. wzruszający. chusteczki higieniczne - koniecznie
Polecam

sławekg
Seventeen Seconds

Post autor: sławekg » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 19:54

Tak jest!

sławekg
Seventeen Seconds

Post autor: sławekg » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 19:56

Chciałem powiedzieć-miłość pokona wszystko.

żona_maniaka
Easy Cure

Post autor: żona_maniaka » poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 23:31

sławekg pisze:Chciałem powiedzieć-miłość pokona wszystko.
chciałeś powiedzieć... "miłość zwycięża wszystko"...

Ania Samozło
Japanese Whispers

Post autor: Ania Samozło » wtorek, 22 kwietnia 2008, 18:11

Peter Cataneo - " Goło i wesoło" . Film nieprzeciętny. Polecam absolutnie wszystkim. Oglądałam dwa razy . Żeby zrozumieć.
A żonie maniaka polecam film pt. "Trudna sztuka kamuflażu". Trzeba być koniecznie we frywolnej damskiej bieliźnie. Inaczej na ten seans nie wpuszczają.

Awatar użytkownika
AgentCooper
Concert - The Cure Live

Post autor: AgentCooper » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 10:11

Sen Kassandry - nowy film Allena, w klimacie zblizony do Wszystko gra, choc niestety slabszy. Na stare lata Woody wzial sie za kryminaly, co w poprzednim filmie wyszlo znakomicie, tutaj niestety chyba zabrakło pomysłu co zrobić z fajnie zawiązaną intrygą. Film robi wrażenie urwanego w połowie, bez pomysłu na oryginale zakończenie. 3,5 gwiazdki

Into The Wild (Wszystko za życie) - oparty na faktach. Niewątpliwie warto zobaczyć choć początek nieco razi "amerykańskością". Opowieść o absolwencie wyższej uczelni, który po zakończeniu studiów rzuca wszystko i rusza w wymarzoną podróż podróż na Alaskę, aby przeżyć tam rok "sam na sam z naturą". Niewątpliwie jest to powieść o człowieku który nie umiał (nie chciał) się dostosować do norm obowiązujących w "normalnym" społeczeństwie ale cena którą przychodzi mu ostatecznie zapłacić jest bardzo wysoka.

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 15:50

AgentCooper pisze: Into The Wild (Wszystko za życie) - oparty na faktach. Niewątpliwie warto zobaczyć choć początek nieco razi "amerykańskością". Opowieść o absolwencie wyższej uczelni, który po zakończeniu studiów rzuca wszystko i rusza w wymarzoną podróż podróż na Alaskę, aby przeżyć tam rok "sam na sam z naturą". Niewątpliwie jest to powieść o człowieku który nie umiał (nie chciał) się dostosować do norm obowiązujących w "normalnym" społeczeństwie ale cena którą przychodzi mu ostatecznie zapłacić jest bardzo wysoka.
zgadzam się z tą "amerykańskością", która mnie niestety raziła przez cały film. ten koleś, na którym wzorowali głównego bohatera podobno umarł z głupoty: wybrał się w dzicz nieprzygotowany, a jak zaczął mieć problemy ze zdobyciem żywności, to był tak opętany tą swoją wizją, że nie poszedł po pomoc do osady kilka km dalej. ok, był konsekwentny, no ale jednak... mógł przeżyć i dalej być konsekwentnym. :) poza tym chłopak zranił swoich bliskich, nie wiem czy jego rodzice naprawdę byli tacy okropni jak przedstawiono to w filmie, ale nawet jeśli, to przecież dzięki nim mógł dokonać takiego a nie innego wyboru. no i co mu zawiniła siostra? szczytna idea to jedno, egoizm to drugie.

i to jest właśnie ta "amerykańskość" - facet zrobił bunt w szybki, porywający ale króciutki sposób. bunt-instant, wystarczy zalać wodą, wypić, a potem zostaje brudny kubek z kawałkami makaronu.
jakiś fajny tekst po angielsku, który wyraża moją osobowość.

Awatar użytkownika
AgentCooper
Concert - The Cure Live

Post autor: AgentCooper » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 16:20

alberto balsalm pisze:zgadzam się z tą "amerykańskością", która mnie niestety raziła przez cały film. ten koleś, na którym wzorowali głównego bohatera podobno umarł z głupoty: wybrał się w dzicz nieprzygotowany, a jak zaczął mieć problemy ze zdobyciem żywności, to był tak opętany tą swoją wizją, że nie poszedł po pomoc do osady kilka km dalej. ok, był konsekwentny, no ale jednak... mógł przeżyć i dalej być konsekwentnym. :) poza tym chłopak zranił swoich bliskich, nie wiem czy jego rodzice naprawdę byli tacy okropni jak przedstawiono to w filmie, ale nawet jeśli, to przecież dzięki nim mógł dokonać takiego a nie innego wyboru. no i co mu zawiniła siostra? szczytna idea to jedno, egoizm to drugie.

i to jest właśnie ta "amerykańskość" - facet zrobił bunt w szybki, porywający ale króciutki sposób. bunt-instant, wystarczy zalać wodą, wypić, a potem zostaje brudny kubek z kawałkami makaronu.
tak do konca to nieprzygotowany na pewno nie byl...do momentu gdy podjał decyzje o powrocie radził sobie całkiem nieźle. Jak to mówią szit hepens - gdyby nie zamiana strumyczka po roztopach w rwaca rzeke ktora odciela mu droge powrotu (przy tak ekstremalnych "wczasach" powinien to w sumie przewidziec) powrociłby pewno cały i zdrowy..... Niewatpliwie szacunek dla goscia za rzucenie wyzwania. Szkoda, ze tak skonczyl.
Co do odciecia kontaktow z rodzina (szczegolnie siostra, jesli "nie bardzo kochał" rodziców) w pelni sie zgadzam. Totalna glupota i egoizm.

Awatar użytkownika
AgentCooper
Concert - The Cure Live

Post autor: AgentCooper » niedziela, 18 maja 2008, 18:14

Sierociniec - dobry, choc nie rewelacyjny jak wynika z niektorych recenzji thriller (horror ?) odpoweidzialnego m.in. za Labirynt Fauna Guillermo Del Toro. Ciekawy pomysl, ktory nasuwa jednak bezposrednie skojarzenia z Innymi, takze nieco trąci wtórnością. Niemniej przykład dobrego, mogącego momentami nastraszyć kina bez niepotrzebnego bryzgania krwią, zgrzytu pił i innych widm-shutterów. Wystarczy troche klimatu i mroczna zagadka do rozwiazania...4 gwiazdki na 6

18:27
Three Imaginary Boys

Post autor: 18:27 » poniedziałek, 19 maja 2008, 21:39

AgentCooper pisze:Sierociniec - dobry, choc nie rewelacyjny jak wynika z niektorych recenzji thriller (horror ?) odpoweidzialnego m.in. za Labirynt Fauna Guillermo Del Toro. Ciekawy pomysl, ktory nasuwa jednak bezposrednie skojarzenia z Innymi, takze nieco trąci wtórnością. Niemniej przykład dobrego, mogącego momentami nastraszyć kina bez niepotrzebnego bryzgania krwią, zgrzytu pił i innych widm-shutterów. Wystarczy troche klimatu i mroczna zagadka do rozwiazania...4 gwiazdki na 6
Po obejrzeniu tego filmu bardzo się rozczarowałem. Słyszałem od znajomych, że "fajny, straszny, wzruszający". Po tych słowach nie wypadałoby nie zoabaczyć.
Scenariusz naciągany, troche bez pomysłu. Niby się coś dzieje, niby cos straszy, ale nie wiadomo dokładnie o co chodzi w większości scen i nie można tego tłumaczyć dowolnością interpretacji. Po prostu autorom zabrakło pomysłu i chyba za bardzo byli podekscytowani przewidywanym sukcesem filmu. Te momentami straszne sceny to skutek dobrej muzyki i oczywiście dobrego nagłośnienia w kinie. Bo motywy chłopca z workiem na głowie są już trochę archaiczne. A przesłanie? Tak samo płytkie moim zdaniem jak w Labiryncie Fauna. Choć punkt, że takowe w ogóle ma...

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » wtorek, 20 maja 2008, 01:41

dla mnie ten cały del toro to taki coelho kinematografii.
jakiś fajny tekst po angielsku, który wyraża moją osobowość.

sławekg
Seventeen Seconds

Post autor: sławekg » piątek, 23 maja 2008, 20:01

Aż poleje się krew-całkiem do obejrzenia.A co myślicie o Choć goni nas czas?

guslarenko
Japanese Whispers

Post autor: guslarenko » piątek, 23 maja 2008, 20:21

był ktoś na Indianie ? oprócz mnie?

bo ja mam mieszane uczucia, w sumie zastrzyk humoru połączony z wartką akcją i grą harrisona forda pozwoliła mi się odrpęzyć i zapomniec nia chwilę, ale to nie ten sam indiana co kiedyś. Efekty specjalne, przez cały film, głównie to można zapamiętać z całego filmu, ich mnogość ale także nieprawdopodobność. Tak jak przeżycie wybuchu atomowego.. hmm..
Fabuła nie zachwyca a raczej rozczarowuje... taka tania historia. Spodziewałem się czegoś lepszego po duecie spielberg lucas. Niestety troche im nie wyszło, po prostu przedobrzyli ;) pozostaje lekki niesmak, chociaż rozrywka przednia ;]

Awatar użytkownika
AgentCooper
Concert - The Cure Live

Post autor: AgentCooper » poniedziałek, 26 maja 2008, 11:18

Darrat - doskonaly film produkcji czadyjskiej (!), niestety w bardzo waskiej dystrybucjiw kinach studyjnych, w Wwie Muranów & Kinoteka. Polecam, w szczególnosci jesli ktoś lubi klimat arabskiej Afryki.

ODPOWIEDZ