...literatura...

Pozamuzyczne tematy...
Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration
Numer gadu-gadu: 0

Re: ...literatura...

Post autor: love_cat » czwartek, 18 września 2008, 12:33

alberto: może i tak, ale pieknie napisane, mam na myśli formę, te metafory, itd..
"And kissing crimson fell into her waiting arms.."

Vielebny

Post autor: Vielebny » czwartek, 18 września 2008, 12:34

Niestety nie znam na tyle dobrze angielskiego, żeby czytać książki w tym języku. Oczywiście dałoby się ale czytałbym rok jedną i jeszcze pewnie bym ją źle zrozumiał :)

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » czwartek, 18 września 2008, 12:43

love_cat pisze:alberto: może i tak, ale pieknie napisane, mam na myśli formę, te metafory, itd..
no wiesz, co kto lubi. ja akurat nie przepadam. ;]
jakiś fajny tekst po angielsku, który wyraża moją osobowość.

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » czwartek, 18 września 2008, 12:54

Vielebny pisze:Niestety nie znam na tyle dobrze angielskiego, żeby czytać książki w tym języku. Oczywiście dałoby się ale czytałbym rok jedną i jeszcze pewnie bym ją źle zrozumiał :)
Heheh też tak kiedys mialam, moją pierwsza ksiażką była Pride & Prejudice. Przeczytalam jakieś 50 stron i nie zrozumiałam prawie nic z akcji bo było takie nagromadzenie dziwnych słów, że drugą książką czytaną równolegle z nią był słownik angielsko-angielski. Żeby jakoś załapać o co w ogóle chodzi miałam pod ręką streszczenie ksiązki. Nieraz się popłakałam przy tym, bo diabelnie trudno było a chciałam coś osiągnąć.
Takie były początki.. teraz kupuję ksiązki z Wordsworth Editions i czytam jedna po drugiej. Doszło do tego że słownik mi już w ogógle niepotrzebny ani streszczenia, czytam już prawie tak samo jak po polsku, a ile radości
Do czego zmierzam - z językiem obcym, jakimkolwiek jest tak że nie wolno się zrażać, trzeba czytać nawet jak nic nie rozumiesz, to się zacznie powoli układać w głowie, a kolejne ksiązki dosłownie połkniesz. Na wiosnę czytałam Davida Copperfielda stron 700 coś, zajęło to 2 miesiące, a już Dracula, o połowę mniejszy, tylko 9 dni. Im więcej czytasz w obcym języku, tym bardziej staje się to naturalne. Ważne jest totalne zanurzenie w danym języku - slownik jednojęzyczny wielce przydatny. Spróbować warto

Awatar użytkownika
Nell
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 8089586

Post autor: Nell » poniedziałek, 22 września 2008, 12:27

Coś dla wiernych słuchaczy Minimaxu, chociaż chyba nie tylko. 23 września ukazuje się kolejny cykl wywiadów Piotra Kaczkowskiego z muzykami. Książka będzie nosić tytuł " Rozmowy Trzecie ". W poprzedniej tego typu książce " 42 Rozmowy " ukazał się wywiad między innymi z Robertem Smithem.
Dla tych, którzy nie znają sposobu prowadzenia rozmów z artystami przez Kaczkowskiego, drobny fragment wywiadu z Robertem Frippem z King Crimson :

P.K. Rozmawiamy dopiero osiem minut, a ty już wprowadziłeś rozmowę na tak wysoki poziom...
R.F. Ty zadajesz pytania, to twoja wina.

Nic dodać, nic ująć :)
Lost forever in a happy crowd

Awatar użytkownika
frankenstein
Concert - The Cure Live

Post autor: frankenstein » środa, 24 września 2008, 16:46

Palaczom, którzy chcą pożegnać się z fajkami, polecam książkę Allena Carra pod wiele mówiącym tytułem "Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie". Bez jaj - to naprawdę działa! 8)
Dla mnie wszyscy ludzie wyglądają tak samo.
Ray Charles

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » piątek, 10 października 2008, 10:13

Anne Rice i "Wywiad z Wampirem"

za wiki:

Return to Catholicism
In 1998, after spending most of her adult life as a self-described atheist, Rice returned to her Roman Catholic faith, which she had not practiced since she was 15. In October 2004, as she reaffirmed her Catholic faith, Rice announced in a Newsweek article that she would "write only for the Lord." She called Christ the Lord: Out of Egypt, her first novel in this genre, the beginning of a trilogy that will chronicle the life of Jesus.

In an interview with Christianity Today, headlined "Interview with a Penitent", Rice declared that she will never again write another vampire novel, saying; "I would never go back, not even if they say, 'You will be financially ruined; you've got to write another vampire book.' I would say no. I have no choice. I would be a fool for all eternity to turn my back on God like that." Some of her fans reacted with shock to the news of her religious and literary conversion, admonishing her in magazine articles, internet weblogs and reader reviews found on the web. Rice responded in a post on Amazon.com (see below) that stated: "And yes, the Chronicles are no more! Thank God!" However in an interview with TIME Rice made a comment that she may write one more novel in the series which she confirmed on her website that she may or may not make the book, but if she did it would be a Christian novel with a redemption theme involving Lestat and the Talamasca.[6] She later changed her mind yet again and issued a statement on her website denying she would write such a book.[7]

Vielebny

Post autor: Vielebny » piątek, 10 października 2008, 12:06

aktualnie "w użyciu" Joan Lindsay - "Piknik Pod Wiszącą Skałą".
Język momentami jakby lekko nie pasował do treści ale urzeka wszechobecna estetyka, delikatność, wrażliwość, "nie zepsucie" - zarówno w formie jak i treści.

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » piątek, 10 października 2008, 12:10

Vielebny pisze:urzeka wszechobecna estetyka, delikatność, wrażliwość, "nie zepsucie" - zarówno w formie jak i treści.
też się cieszę jesli trafię na coś, z czego podobne rzeczy emanują

Awatar użytkownika
Fozzie
The Top
Kontakt:

Post autor: Fozzie » piątek, 10 października 2008, 16:59

H.P. Lovercraft "The Crawling Chaos" http://www.chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=n ... id=9407518
take Cure!

Fozzie

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » poniedziałek, 13 października 2008, 09:11

To nim się Whispers.. inspirują?

Awatar użytkownika
Fozzie
The Top
Kontakt:

Post autor: Fozzie » poniedziałek, 13 października 2008, 11:20

love_cat pisze:To nim się Whispers.. inspirują?
Przy dwóch utworach z ostatniej płyty.
Ale nie dlatego czytam :)
Polubiłem jego twórczość jakieś 20 lat temu, wtedy czytałem dużo "nieziemskich" rzeczy, m. in. Lovercrafta.

A WITS - głównie Kafka i Orwell.
take Cure!

Fozzie

Awatar użytkownika
cyjanek
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 1882016

Post autor: cyjanek » środa, 15 października 2008, 23:05

ostatnio jestem zblazowana i monotematyczna.
Complete Works of Oscar Wilde
"Nic nie mogło być inaczej - listy Oscara Wilde'a"
"Król życia" Parandowskiego (cudowna książka, nawet abstrahując od treści - skoro to biografia Oscara to oczywiste że jest interesująca - to jest napisana po prostu pięknie, niektóre strony czytałam po kilka[naście] razy. koniecznie musze ją sobie kupić na własność)
no i następny w kolejce czeka Herketh Pearson - "Oscar Wilde"
ktoś może interesuje się tematem i może coś jeszcze polecić?
.

Awatar użytkownika
DrowningMan
The Top
Kontakt:

Post autor: DrowningMan » czwartek, 16 października 2008, 02:37

Dostojewski "skrzywdzeni i poniżeni" - jestem na 50 stronie, a już na 20 sie solidnie rozbeczałem. Fiodor to mistrz! Kto nie wierzy niech przeczyta sam początek tej ksiązki :wink:

a ostatnio uporałem się w końcu z Murakamim "Przygodą z owcą" i....hmmm..... nie czytajcię tego, szkoda czasu! :twisted:
Turn On, Tune In, Drop Out

Vielebny

Post autor: Vielebny » czwartek, 16 października 2008, 10:20

DrowningMan, a Ty cały czas się katujesz tą ciężką, dołującą literaturą? Zwariujesz przez to niebawem i na forum będziesz pisał jak Ci opiekun w koku pozwoli skorzystać (pod opieką) z kawiarenki :)
Skończyłem niedawno wyżej wspomnianą Joan Lindsay i jej "Piknik Pod Wiszącą Skałą". Po rozwinięciu się okazało, że to trochę w stylu pani Christie ale OK. OK przestało być na końcu, gdy wyszło, że kompletnie nic się nie wyjaśnia. Książka rzekomo w ogromnej mierze oparta jest na faktach i w rzeczywistości ta historia równieżnie znalazła wyjaśnienia. Jednakże w książce to trochę rozczarowuje.
Dziś zamierzam rozpocząć "Zwodniczy Punkt" autorstwa Dana Browna - już spoziera na mnie z biurka błękitem swej okładki he he. Już wcześniej czytałem dwie pozycje tego autora: "Anioły I Demony" oraz "Cyfrową Twierdzę" i muszę przyznać, że potrafi zainteresować!

ODPOWIEDZ