popularność, wielkie talenty a odbiorca

Pozamuzyczne tematy...
Awatar użytkownika
martynarnr91
Japanese Whispers
Kontakt:

popularność, wielkie talenty a odbiorca

Post autor: martynarnr91 » piątek, 28 stycznia 2011, 16:52

Ostatnio głośno jest o kolejnym programie, który ma na celu odnalezienie w naszym społeczeństwie muzycznych perełek. Trudno dostrzec mi sens w tego typu programach szukających talentów. Niby ci co wygrywają pięknie śpiewają ale po programie słuch o nich zanika. Jak to jest? Czemu wygrywają (w większości) same niesamodzielne produkty, które same nie napiszą sobie tekstu ani muzyki ? Ok, jurorzy typują tych co mają się sprzedać, za to dostają kasę, ale bardziej mnie dziwi fakt, że publiczność wybiera ciągle miałkich, podobnych do siebie "artystów".

Czy poza zbijaniem kasy na oglądalności, tego typu programy telewizyjne mają na celu coś więcej ?

Osobiście denerwuje mnie opinia o nijakości młodej polskiej muzyki wśród ludzi znających głównie wykonawców wszech obecnie znanych. Dlaczego tak mało ludzi grzebie głębiej a tak wielu bierze tylko to co jest podane na srebrnej tacy i po mimo nie pełnego zadowolenia pozostaje przy tym ?
Trujące kwiaty, trujące liście drzew
Anioły bez twarzy, demony wokół mnie
///
marvja.blogspot.com

Awatar użytkownika
unclet
Seventeen Seconds
Numer gadu-gadu: 0

Re: popularność, wielkie talenty a odbiorca

Post autor: unclet » piątek, 28 stycznia 2011, 21:49

Myślę, że takie programy mają bardziej na uwadze zbijaniu kasy na emisji i dlatego o "wybrańcach" rzadko kiedy słyszymy. Nie mają interesu by tym którzy wygrali się dalej powodziło i pozostawiają im samym sobie. Choć czasem jeszcze wykorzystują ich do grania na jakiś akcjach o charakterze charytatywnym. Nie wiem czy to dobrze, czy to źle. A co do pytania czemu ludzie nie grzebią głębiej - wydaje mi się, że tak po prostu jest łatwiej. Co jak co ale większość naszej populacji jest po prostu leniwa.

Awatar użytkownika
bloodline101
Boys Don't Cry

Re: popularność, wielkie talenty a odbiorca

Post autor: bloodline101 » poniedziałek, 31 stycznia 2011, 14:37

ludzie lubią to co lekkie łatwe i przyjemne,nie chce im się zagłębiać w coś,co wymaga większego wysiłku percepcyjnego
duży wpływ ma moda na danego wykonawcę czy daną muzykę,wtedy wiele osób zaczyna tego słuchać,bo to jest na topie nie zastanawiając się,czy im samym się to podoba,czy nie
programy typu : "mam talent" "idol" itp robione są,wydaje mi się,na siłę,szuka się kogoś,kto naprawdę sukcesywnie zaistnieje na polskiej scenie muzycznej i ją ożywi,ale to się jak do tej pory niezbyt udało
może dlatego,że ludzie wylansowani przez program są mało samodzielni,umieją perfekcyjnie odtworzyć cudzy utwór,ale nie są w stanie napisać czegoś własnego,oprócz może i dobrego głosu nie mają nam,odbiorcom nic więcej do zaoferowania,dlatego giną w tłumie im podobnych i się o nich zapomina
może jurorzy źle wybierają lansując nie te osoby,co trzeba,które może i umieją śpiewać,ale nie mają tego "czegoś" co zapewniłoby im uwielbienie tłumów
może właśnie nic na siłę,a prawdziwa gwiazda sama się narodzi?
tak czy inaczej z polską muzyką obawiam się,będzie już tylko gorzej,wiele winne są stacje radiowe,które promują bylejakość i brak oryginalności
serwują to do umysłów słuchaczy i wykształcają się upodobania takie,a nie inne
dobrze,że nie wszyscy są podatni na tę mdłą papkę
Wolność - kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem

ODPOWIEDZ