Strona 1 z 2

Facebook, nasza klasa itd

: niedziela, 5 września 2010, 14:38
autor: martynarnr91
Co sądzicie o tego typu portalach ? Dają nam łatwy kontakt ze znajomymi, czy odciągają nas od spotkań z nimi w rzeczywistym świecie ?

Re: Facebook, nasza klasa itd

: niedziela, 5 września 2010, 18:56
autor: adamt
konto na naszej-klasie mam od 3 lat. na początku pomysł podobał mi się cholernie, ponieważ jedni się mogli odnaleźć ze starymi kumplami, inni mogli utrzymywać kontakt z aktualnymi. ale to w co stopniowo zmieniał się ten portal coraz bardziej mnie żenowało, chyba nie musze tłumaczyć dlaczego. obecnie to jest jakieś gówno słuzące nie wiadomo do czego i reprezentujące sobą nie wiadomo co. jakieś eurogąbki, wyższe szkoły lansu i baunsu czy kij go tam wie jak to się zwie, prezenty, duperele i błyskotki, którymi się podniecają dzieci z gimnazjum, do tego niektóre osoby ujawniające tam swój ujemny chyba wspołczynnik inteligencji. konto dalej tam mam, ale tylko dlatego, że mam przez to jakiś widok na ludzi wokól, czy znajomych z którymi nie utrzymuję kontaktu a o których chcę mimo wszystko wiedzieć jak żyją i czy w ogole żyją. ale, że każde wejście tam powoduje u mnie odruch wymiotny chyba nie mam co powtarzać.

kont na różnych fejsbukach nie mam i poki co nie są mi do niczego potrzebne. może z czasem, jak większosć ludzi zamieni na to enkę, to i ja zrobię podobnie.
martynarnr1 pisze:odciągają nas od spotkań z nimi w rzeczywistym świecie ?
raczej nie miałem sytuacji, że zamiast się z kimś spotkać to weszliśmy sobie na enka, mwahaha, raczej odwrotnie, na niejednego browara się dzięki temu portalowi umówiłem 8) btw, oni chyba teraz zmienili regulamin i mogą używać każdemu zdjęcia głównego do reklamy portalu. na szczęście, moja morda to im chyba tylko za antyreklamę może posłużyć :D

(się rozpisałem, juhu)

Re: Facebook, nasza klasa itd

: niedziela, 5 września 2010, 19:55
autor: iRaa
Kiedyś miałam konto na naszej klasie, nawet dość długo, do czasu kiedy w miare normalny portal społecznościowy przemienił się w dziecinade - łańcuszki, śledziki, klany, grupy etc. NK jest wg mnie dobre dla osób starszych - naszych mam,babć,dziadków..., którzy chcą odnaleźć jakikolwiek kontakt z dawnymi znajomymi.
Facebooka mam, ale powoli też robi się drugą naszą klasą i coś czuję , że niedlugo z nim skończę.
martynarnr91 pisze:Co sądzicie o tego typu portalach ? Dają nam łatwy kontakt ze znajomymi, czy odciągają nas od spotkań z nimi w rzeczywistym świecie ?
Tak jak kolega wyżej - nie raz się umówiłam przez NK czy facebooka, nie raz znalazłam znane mi osoby, które poznałam gdzieś na wakacjach/koncertach,więc raczej myślę, że portal ułatwia nam kontakty, aniżeli odciąga nas od nich.

Re: Facebook, nasza klasa itd

: poniedziałek, 6 września 2010, 18:53
autor: martynarnr91
Ja mam tylko fejsa, nk miałam krótki czas
Jeszcze kilka lat temu kiedy szukałam znajomych to szłam pod trzepak czy w inne miejsce na polu obecnie znajduje ich właśnie na facebooku ;) taka lekka zmiana
Do utrzymywania kontaktów wakacyjnych, koncertowych itd bardzo przydatne, szczególnie jak ci znajomi mieszkają tak daleko

Re: Facebook, nasza klasa itd

: wtorek, 7 września 2010, 22:41
autor: bloodline101
hmmm...mam mieszane uczucia co do NK-konta na facebook nie posiadam
w sumie zalogowałam się na NK,ale pewien rodzaj awersji mi nadal towarzyszy-nie trzeba tłumaczyć dlaczego
jednak konta nie zlikwiduję raczej,choć nad tym myślałam już jakiś czas temu
korzystam z jedynej zalety tego portalu:mogę odnowić dawne kontakty,znaleźć kogoś,z kim potrzebuję się zgadać,a nie mam do niego numeru,dowiedzieć się jakie zmiany zaszły u osób mi znanych
idea tego typu portali jest dobra,tylko niestety uległa wypaczeniu-NK to siedlisko niepotrzebnego lansu, i wielu innych pierdół

Re: Facebook, nasza klasa itd

: wtorek, 7 września 2010, 22:48
autor: Agora
Jestem na NK, nie ma mnie na Facebooku i jakoś nie zamierzam.
Konto na NK mam od 2 lat. Ten portal traktuje z przymrużeniem oka i szukam zawsze jakiś pozytywnych stron w nim. Jest mi potrzebny, żeby znaleźć starych znajomych czy poznać tych nowych (np. osoby z forum). Wstawię raz na jakiś czas tam zdjęcia tylko dlatego, żeby ktoś ze znajomych mógł mnie rozpoznać.
NK to też dobry pomysł na reklamę for 8) śledzik tak samo 8)
Teraz są jakieś gry na NK, ale ja z tego nie korzystam, bo nie chcę :P
Śledzik jak mówiłam tylko jako reklamę stron, for itd.

Re: Facebook, nasza klasa itd

: piątek, 10 września 2010, 16:51
autor: AgentCooper
NK miałem dość szybko - fajne narzędzie do odnowienia dawnych kontaktów, ale juz z 2 lata nie używałem. Zdecydowanie częściej używam fejsbuka czy goldenline jako serwisów społecznościowych skupiających ludzi o w miarę podobnych zainteresowaniach. Choć częstotliwość wpisów, w szczególności na fb wskazuje że część użytkowników jest od nich uzależniona.

Parę obecnych i byłych forumowiczów z thecure.pl zresztą też tam jest.

Re: Facebook, nasza klasa itd

: sobota, 11 września 2010, 15:35
autor: sławekg
Ja jestem na FB :)

Re: Facebook, nasza klasa itd

: sobota, 18 września 2010, 10:38
autor: s'the figurehead
Ja, też... :)

Re: Facebook, nasza klasa itd

: sobota, 18 września 2010, 13:30
autor: Nell
Sebastianie, wróciłeś :)

Re: Facebook, nasza klasa itd

: sobota, 18 września 2010, 17:37
autor: s'the figurehead
:)

Re: Facebook, nasza klasa itd

: środa, 22 września 2010, 09:45
autor: unclet
Nk mam. I normalnie mamy tam forum The Cure ;P Fb mnie wkurza. Nie wiem czemu. Gdziekolwiek nie wejdę to wyskakuje "lubię to". Jakoś ten portal jak dla mnie ma za wiele w sobie chaosu. Prawdą jest, że najlepsza frajda jest dla starszych ludzi. Moja mama była zachwycona mogąc zobaczyć ludzi z jej klasy po tylu latach. Ale ja też często się śmieję np. że 'gruba Berta' z podstawówki teraz jest piękną szczupłą kobietą. Myślę, że fajnie popatrzeć jak ludzie się bardzo zmieniają. Dzięki temu wiem czy ktoś ma już potomstwo czy nie. A wątpię by ten portal miał wpływ na moje kontakty w rzeczywistości.

Re: Facebook, nasza klasa itd

: piątek, 21 stycznia 2011, 13:00
autor: love_cat
Nie! Nigdy żadnej "naszej klasy"..
Facebook tak, pod pseudonimem..

Re: Facebook, nasza klasa itd

: piątek, 21 stycznia 2011, 13:52
autor: unclet
love_cat pisze:Nie! Nigdy żadnej "naszej klasy"..
Facebook tak, pod pseudonimem..
Bo ? ;]

Re: Facebook, nasza klasa itd

: piątek, 21 stycznia 2011, 14:01
autor: love_cat
unclet pisze:
love_cat pisze:Nie! Nigdy żadnej "naszej klasy"..
Facebook tak, pod pseudonimem..
Bo ? ;]
Bo lubie prywatność, jak najwięcej jak to tylko możliwe.