Ile macie lat ?????

Pozamuzyczne tematy...
Awatar użytkownika
Mroczny Herbaciarz
Seventeen Seconds
Numer gadu-gadu: 418450
Kontakt:

Re: Ile macie lat ?????

Post autor: Mroczny Herbaciarz » czwartek, 28 sierpnia 2008, 15:08

alberto balsalm pisze:
Mroczny Herbaciarz pisze: Dla kogo ohydny, dla tego ohydny. Budynek ma swoją historię i nie wyobrażam sobie Stolca bez niego
stolec, dokładnie. :) dobrze znam historię tego budynku, takich "cudów" postawiono w państwach demoludu mnóstwo. co do goryczy wobec warszawy, to może dlatego, że to miasto zmienia ludzi. jesteś rodowitą warszawianką?
Hmmm, nie jestem,(ale czuję się tak jakbym mieszkała tu od urodzenia.) Czy tym samym moje wypowiedzi na temat miasta tracą na wartości?

I co mazs na myśli pisząc że Warszawa zmienia ludzi?

Awatar użytkownika
DrowningMan
The Top
Numer gadu-gadu: 0
Kontakt:

Post autor: DrowningMan » czwartek, 28 sierpnia 2008, 16:40

mieszkam juz kilka lat w warszawie i bardzo mi się tam podoba. Z każdym rokiem chyba bardziej... Duże miasto, w pewnym sensie bardzo anonimowe, wiele sie dzieje, poza tym taki mix narodowościowo-ogólnopolski. A najfajniejsza jest praga :dance: Nigdzie nie ma takiego klimatu....
Turn On, Tune In, Drop Out

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » czwartek, 28 sierpnia 2008, 16:52

Mroczny Herbaciarz pisze: Hmmm, nie jestem,(ale czuję się tak jakbym mieszkała tu od urodzenia.) Czy tym samym moje wypowiedzi na temat miasta tracą na wartości?
absolutnie nie, pytałem z ciekawości.
Mroczny Herbaciarz pisze: I co mazs na myśli pisząc że Warszawa zmienia ludzi?
trudno to dokładnie wyjaśnić. mam kilku znajomych z prowincji, którzy po przeprowadzce do stolicy stali się częścią tzw. "warszawki" - a raczej pozują na takich. na ten syndrom składa się m.in. partycypacja w modnych imprezach w modnych klubach, specyficzny sposób wysławiania się, określone zainteresowania (bardzo powierzchowne zresztą) no i przede wszystkim całkowite odcięcie się od korzeni i podkreślanie na każdym kroku miejsca swojego obecnego zamieszkania - tak, jak gdyby "mieszkali tu od urodzenia". tak, jak gdyby przeprowadzka do wawy automatycznie zrobiła z nich lepszych, mądrzejszych i bardziej wykształconych ludzi. zauważ, że dla wielu ludzi osiedlenie się w warszawie jest synonimem sukcesu i nie brak takich, którzy szczycą się tym, że tam mieszkają. moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z lokalnym patriotyzmem, raczej z chęcią zabłyśnięcia, swego rodzaju autopromocją.

ironia polega na tym, że - z tego co wiem - znaczny procent mieszkańców stolicy to przyjezdni, co czyni z niej jedną z największych wsi w polsce. :)
jakiś fajny tekst po angielsku, który wyraża moją osobowość.

Awatar użytkownika
DrowningMan
The Top
Kontakt:

Post autor: DrowningMan » czwartek, 28 sierpnia 2008, 17:22

alberto, zgadzam się z większością tego co mówisz. Odnoście warszafki, przejezdnych, swoistego lansu - tak się rzeczywiście bardzo często zdarza. Wśród moich znajomych także to zauważyłem...

Nie zgadzam się jedynie z uznawaniem warszawy za największą wioskę. To co z tego, że większość warszawiaków to przejezdni? Na takiej zasadzie funkcjonuje przecież każde naprawdę duże (metropolia?) miasto na świecie, co by wymienić Londyn albo Nowy Jork.
Warszawa wraz ze swoimi mieszkańcami jedynie pretenduje do miana metropolii. Jest w tym trochę żałosna patrząc na te trzy szlane wieżowce i wylansowany tłum dzieciaków pod złotymi tarasami :twisted: Ale ważne w każdym razie, że próbuje i może kiedyś coś z teego bedzie....
Turn On, Tune In, Drop Out

guslarenko
Japanese Whispers

Post autor: guslarenko » czwartek, 28 sierpnia 2008, 17:27

ja wole mój szczecin (nieważne że wiocha) z wszyskimi tymi puszczami i jeziorami :) zapraszam do odwiedzenia, najładniej wygląda nocą

Awatar użytkownika
cyjanek
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 1882016

Post autor: cyjanek » czwartek, 28 sierpnia 2008, 23:32

Vielebny pisze:Nell, Wszystkiego Najlepszego z Okazji Urodzin!! :)
przyłączam się do życzeń :mrgreen: sto lat Aniu, widzę że w prezencie urodzinowym dostałaś nowe nagrania od zespołu Nell ;>
.

Awatar użytkownika
Nell
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 8089586

Post autor: Nell » piątek, 29 sierpnia 2008, 12:52

Cyjanek, dzieki wielkie :wink: ale te nowe nagrania Nell... ostatnim nowym jaki słyszałam był X... Ex... czy jak on się zwie naprawdę :D
Lost forever in a happy crowd

Awatar użytkownika
cyjanek
Concert - The Cure Live

Post autor: cyjanek » piątek, 29 sierpnia 2008, 16:49

ale akurat w Twoje urodziny zostały one nagrane w studiu :> a przynajmniej wlasnie wtedy panowie poinformowali o tym na myspace (chociaż jeśli mam być szczera, wersje koncertowe były dużo lepsze yhmm)
.

Awatar użytkownika
Nell
Concert - The Cure Live

Post autor: Nell » piątek, 29 sierpnia 2008, 16:51

I ja się o tym dopiero teraz dowiaduję. Przyznaję ze wstydem, dawno już nie zaglądałam na ich myspace :( Ale już się poprawiam.

Awatar użytkownika
Nell
Concert - The Cure Live

Post autor: Nell » poniedziałek, 15 grudnia 2008, 11:39

Sto lat dla Cyjanka :)

Awatar użytkownika
cyjanek
Concert - The Cure Live

Post autor: cyjanek » sobota, 20 grudnia 2008, 01:43

z opóźnieniem, ale dziękuję! :)
.

Awatar użytkownika
Doma
Seventeen Seconds
Numer gadu-gadu: 3155601

Post autor: Doma » poniedziałek, 22 grudnia 2008, 01:08

No to ja wbiję się trochę z temat i powiem, że dwa dni przed 50 Roberta ja będę obchodzić ledwie 17ste urodziny ;) The Cure zawsze gdzieś tam grało w tv, w radiu, nieśmiertelne hity typu Friday I'm In Love, czy Lovesong. Zaczęłam się interesować bardziej dopiero przy okazji koncertów w Polsce. Wdrożyć się pomogła mi znajoma, która już siedziała w kjurach głęboko. I chociaż mam lat nie za wiele, i lata '80 niby są mi obce, nie wyobrażam sobie mojego aktualnego życia bez tych 13 albumów, bez pokręconego Roberta, bez wgniatającego w ziemię basu SImona etc...
PS - pozwolę sobie zaznaczyć, że nie jestem z tych napalonych nastolatek a'la "o boże, o boże! friday I'm in love <3 jestem największą fanką, koffam Roberta!" :P ;)
hahaha

Obrazek

guslarenko
Japanese Whispers

Post autor: guslarenko » wtorek, 23 grudnia 2008, 17:52

świeża młoda krew :twisted:

ii mam wielkie pragnienie :pray: - kochany a nie koffany, jak widze to drugie to dostaje szewskiej pasji.

aaa teraz do porządków

Awatar użytkownika
Doma
Seventeen Seconds
Numer gadu-gadu: 3155601

Post autor: Doma » środa, 24 grudnia 2008, 12:33

guslarenko pisze:świeża młoda krew :twisted:

ii mam wielkie pragnienie :pray: - kochany a nie koffany, jak widze to drugie to dostaje szewskiej pasji.

aaa teraz do porządków
Haha, myślisz, że ja nie? To był taki celowy, ironiczny zabieg ;)
hahaha

Obrazek

guslarenko
Japanese Whispers

Post autor: guslarenko » środa, 24 grudnia 2008, 15:13

ooo jakby to powiedziała pani stenia z klanu: "kamień spadł mi z serca" ufff

Wszyscy na pokładzie są zdrowi :]

ODPOWIEDZ