Languages, Langages, Sprachen, Linguaggioni. Języki

Pozamuzyczne tematy...
Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Re: Languages, Langages, Sprachen, Linguaggioni. Języki

Post autor: alexcure » piątek, 5 lutego 2010, 22:46

OK, bardzo dobrze :!: A wypisujesz sobie wszystkie słówka z piosenek The Cure? Jeśli nie, zabieraj sie do pracy! Każda wysłuchana piosenka to jak Listening Comprehension! (Jeśli myślisz po ang. to JUST GORGEOUS!)

Awatar użytkownika
Ewe
Three Imaginary Boys
Numer gadu-gadu: 0

Post autor: Ewe » sobota, 6 lutego 2010, 18:58

te , których nie znam to tak ...
Poza tym piszę teksty ich piosenek ze słuchu i z pamięci :D
Nie jestem jakąś nogą z angola, ale miło byłoby się podszkolić :D

Awatar użytkownika
martynarnr91
Japanese Whispers
Kontakt:

Post autor: martynarnr91 » sobota, 6 lutego 2010, 20:09

hmm może i ja dodam coś od siebie, mi w rozumieniu języka pomaga oglądanie filmów, staram się czytać jak najmniej napisów tylko słuchać i idzie mi coraz lepiej :)
Trujące kwiaty, trujące liście drzew
Anioły bez twarzy, demony wokół mnie
///
marvja.blogspot.com

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » poniedziałek, 8 lutego 2010, 12:17

Ewe pisze:Zazdroszczę wam waszego angielskiego !
Co polecacie do poprawienia mojego angielskiego na własna rękę ?
Na razie douczam się z Ipod (?) English, ale oni stawiają bardziej na słówka niż na to, jak formułować poprawne zdania... tak myślę
1. Trzeba pokochać ten język. Bardzo!

najlepiej mi się uczyło w ten sposób:

2. Czytanie książek po angielsku. Weź np. Pride & Prejudice (moja ulubiona ;), najlepiej taką "starszą literaturę", na początku nie zrozumiesz nic ale po 50-tej stronie się zachwycisz.. Przepiękny język, dużo wyrażeń, długie zdania...

3. słuchaj muzyki i czytaj teksty

4. moje niedawne uzależnienie: czytanie Wikipedii w języku którego chcę się nauczyć, na tematy które mnie interesują

5. czytaj gazety. w empikach jest pełno, Newsweeki, Time etc.. zdarzało mi się też czytać The Sun, OK! i londyńskie Metro ;-)

w ogóle trzeba czytać bardzo różne rodzaje tekstów żeby poszerzyć spektrum. może to zabrzmi trywialnie ale początkiem mojego czytania po angielsku była ta strona: http://www.allinspiration.com/ i http://www.ahajokes.com/
czytaj sobie różne historie, gazety, żarty, książki..

6. tutaj jest wpaniała strona z podcastami. wiadomości z BBC, można sciągnąc i dać na iPoda itd.. polecam "Newspod"

http://www.bbc.co.uk/podcasts/

7. czytanie for internetowych na temat który Cię interesuje. w ostatnim czasie czytałam mnóstwo angielskich for kjurowych z kartką w ręce notując szalenie interesujące słowa na które ciezko trafić w słowniku

8. mówić do siebie po angielsku. moja rodzina się już do tego przyzwyczaiła i nie podchodzą pod drzwi kiedy słyszą że mówię do siebie

9. pokochać ten język

martyna: świetnie! trzeba oglądać mimo wszystko nawet jak się nic nie rozumie. początki są zawsze takie. wszystko musi być trudne zanim stanie się łatwe

holy monkeys, i love this thread
"And kissing crimson fell into her waiting arms.."

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » poniedziałek, 8 lutego 2010, 12:20

Alex:

Schlafez-vouz tonight?

:mrgreen:

Awatar użytkownika
Ewe
Three Imaginary Boys

Post autor: Ewe » poniedziałek, 8 lutego 2010, 20:30

Dzięki love_cat :*

Awatar użytkownika
doomshine
Three Imaginary Boys

Post autor: doomshine » poniedziałek, 8 lutego 2010, 20:48

Heeej, bardzo fajny wątek! szkoda, że dopiero teraz zauważyłam :) Świetnie, ze jest tu tyle osób zakochanych w angielskim :)

Moim problemem z kolei jest wymowa, a konkretniej szukam szybkiej metody poprawienia fatalnego akcentu. Mój chłopak jest native speakerem i to dopiero mi uświadomiło, jak kaleczę. Słuchając tego swojego słowiańskiego angielskiego krew mnie zalewa. W teorii wszystko pięknie - rozpoznaję mniej więcej akcenty, wiem, jak wszystko powinno brzmieć, jaką melodię powinnam nadać zdaniu, ale praktyka siada. Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » poniedziałek, 8 lutego 2010, 22:16

doom, puszczaj sobie dowolny tekst np. z podręcznika, i słuchaj go powtarzając po czytającym, słowo, po słowie, kawałek po kawału, by uzyskać efekt zbliżony do oryginału. Kiedy będziesz umiała cały tekst, czytaj go mnóstwo razy... a potem weź inny.... tak robiłam sama, działa...

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » wtorek, 9 lutego 2010, 08:23

love_cat pisze:Alex:

Schlafez-vouz tonight?

:mrgreen:
Sì, sono riuscita ma era difficile, ;-)

Awatar użytkownika
doomshine
Three Imaginary Boys

Post autor: doomshine » wtorek, 9 lutego 2010, 17:31

alexcure pisze:doom, puszczaj sobie dowolny tekst np. z podręcznika, i słuchaj go powtarzając po czytającym, słowo, po słowie, kawałek po kawału, by uzyskać efekt zbliżony do oryginału. Kiedy będziesz umiała cały tekst, czytaj go mnóstwo razy... a potem weź inny.... tak robiłam sama, działa...
OK, ale tekst z podręcznika zastąpię jakimś innym :P Dzięki za radę :)

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » wtorek, 9 lutego 2010, 20:57

Oczywiście, obojętnie jaki tekst... kiedy ja sie uczyłam nie było internetu i innych źródeł, tylko podręcznik, ale wybrałam sobie taki listening, w którym lektor miał piękną brytyjską wymowę, którą kochałam i z miłoscią naśladowałam jego akcent (podobny nota bene do Roba), potem też na Smithie ćwiczyłam, kiedy brat mi zgrał The Cure Unplagged z MTV na video, ;-) - takie czasy....

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » środa, 10 lutego 2010, 13:02

doomshine pisze: Moim problemem z kolei jest wymowa, a konkretniej szukam szybkiej metody poprawienia fatalnego akcentu. Mój chłopak jest native speakerem i to dopiero mi uświadomiło, jak kaleczę. Słuchając tego swojego słowiańskiego angielskiego krew mnie zalewa. W teorii wszystko pięknie - rozpoznaję mniej więcej akcenty, wiem, jak wszystko powinno brzmieć, jaką melodię powinnam nadać zdaniu, ale praktyka siada. Jakieś pomysły?
Znasz może taką książkę "How Now Brown Cow"? Czyli rozkładanie języka na czynniki pierwsze w sensie fonetycznym. Bardzo mi pomogła.. Możesz poczytać też jakieś książki które mają ilustracje / rysunki przedstawiające układ mowy człowieka w trakcie wymawiania danej głoski etc... wszystko zależy do jakiego stopnia lubisz ten język i jak dziwne książki jesteś w stanie znieść ;)

albo tak jak Alex mówiła. ja np. robię transkrypcje wiadomości z Newspoda, póżniej właczam plik i sobie czytam na głos razem ze speakerem próbując go naśladować najlepiej jak potrafię, działa w jakimś stopniu..

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » czwartek, 11 lutego 2010, 20:13

Dla Ewe i innych chętnych, pierwszy z linków (reszta w marcu):

English Club (lessons, games, quizzes, forums, chat, lesson plans and more for ESL learners & teachers) inne, polecam:

www.englishclub.com

Awatar użytkownika
doomshine
Three Imaginary Boys

Post autor: doomshine » czwartek, 11 lutego 2010, 20:19

Hey, dzięki dziewczyny... co do książek - mają jeden minus. Taka sucha, "fonetyczna" teoria szybko by mnie znużyła niestety ;) Wolę pozawać w praktyce. Dużo, dużo praktyki, To nie nudzi mnie nigdy :)

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » czwartek, 11 lutego 2010, 20:56

Nie każdy ma możliwość praktyki, wtedy lepiej jest coś robić niż nic, niejako przygotowywać się do praktyki, która kiedyś tam się pojawi....Zgadzam się z lovecat, czytanie książek poszerza w dużym stopniu nasz zasób słów i nie tylko.

Anyway, if you need some practice you'd better write in English here or in any other language as the thread is just devoted to such things, ;-).

ODPOWIEDZ