Languages, Langages, Sprachen, Linguaggioni. Języki

Pozamuzyczne tematy...
Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration
Numer gadu-gadu: 0

Languages, Langages, Sprachen, Linguaggioni. Języki

Post autor: love_cat » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 14:52

Zainspirowała mnie Alexcure wspomniawszy że uczy się hiszpańskiego i rumuńskiego.
Czyżby było nas dwie jeśli chodzi o hobby?

Jeśli chcecie, pochwalcie się jeśli znacie jakieś egzotyczne, albo podzielcie się wskazówkami jak najlepiej się uczyć.. cokolwiek...
"And kissing crimson fell into her waiting arms.."

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Re: Languages, Langages, Sprachen, Linguaggioni. Języki

Post autor: love_cat » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 14:57

to jest strona dzięki której zrozumiałam angielski mówiony. super audycje, można ściągać, dawać na iPoda
jedno z najlepszych - Friday Night Comedy Podcast i Newspod
byłam kiedyś od tych podcastów poważnie uzaleziona ;)

http://www.bbc.co.uk/radio/podcasts/dir ... on/radio4/

Awatar użytkownika
Fozzie
The Top
Kontakt:

Post autor: Fozzie » poniedziałek, 12 stycznia 2009, 16:17

Ja tradycyjnie: angielski i mniej tradycyjnie: chiński
take Cure!

Fozzie

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » środa, 14 stycznia 2009, 09:49

moja ulubiona zabawa która dostarcza niesamowitych dreszczy
kupujesz książeczkę w stylu "Jakiś_język w 30 dni", o którym tym jezyku nie masz zielonego pojęcia
słownik do tego języka
i jedziesz
zupełnie samemu
:lol:

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » niedziela, 18 stycznia 2009, 22:47

No brawo dla Lovecata! Jestem anglistą, uczę się głównie włoskiego, hiszpańskiego, słowackiego, rosyjskiego, islandzkiego (dwa ostatnie musiałam dac na plan dalszy, bo nie wyrabiam), ale w planach mam chorwacki, francuski, rumuński, portugalski, grecki, litewski i może perski???? Chyba, że wcześniej wysiądę :lol: .... Jak na razie chcę doprowadzić swój włoski mniej więcej do swojego poziomu angielskiego ...

Haha, ciekawa zabawa... apropos niej, Love_cat, ja otaczam sie kilkoma świrami językowymi i z nimi rozmawiam w różnych jezykach podczas jednej rozmowy, tez polecam.... Bardzo śmiesznie i sympatycznie, szczególnie, gdy ktoś nas słucha.... bo nie wie w jakim jezyku tak na prawde gadamy.

Mam znajomego, który jest Brazylijczykiem, ma żonę Czeszkę, mieszkają w Brazylii. Zona jego jest tłumaczem niemieckim, a on jest tłumaczem wielojęzycznym, włada językami: portugalskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, czeskim, polskim, rosyjskim, japońskim, angielskim, niemieckim i sama nie wiem jakim jeszcze, ale teraz ma tak, jak Love-cat napisałes, w 30 dni jest w stanie nauczyć sie nowego języka z byle rozmówek... tyle, ze czytuje też artykuły w Internecie ... a polskiego sie nauczył, bo bardziej mu sie spodobał od czeskiego, którym włada jego małżonka...

Oto moja ulubiona strona http://www.wordreference.com/, którą goraco polecam wszystkim świrom językowym...... Nak właściwie to z językami u mnie zaczęło sie przez The Cure, bo chciałam mieć taki akcent jak Smith... a kiedy ktoś ma już palec, to by całą rękę "zeżarł" :lol:!

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » niedziela, 18 stycznia 2009, 22:51

Fozzie pisze:Ja tradycyjnie: angielski i mniej tradycyjnie: chiński
Jak sobie radzisz z tonami? Jappooński prostszy, skąd pomysł na chiński?

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 10:18

alexcure pisze:No brawo dla Lovecata! Jestem anglistą, uczę się głównie włoskiego, hiszpańskiego, słowackiego, rosyjskiego, islandzkiego (dwa ostatnie musiałam dac na plan dalszy, bo nie wyrabiam), ale w planach mam chorwacki, francuski, rumuński, portugalski, grecki, litewski i może perski???? Chyba, że wcześniej wysiądę :lol: .... Jak na razie chcę doprowadzić swój włoski mniej więcej do swojego poziomu angielskiego ...

Haha, ciekawa zabawa... apropos niej, Love_cat, ja otaczam sie kilkoma świrami językowymi i z nimi rozmawiam w różnych jezykach podczas jednej rozmowy, tez polecam.... Bardzo śmiesznie i sympatycznie, szczególnie, gdy ktoś nas słucha.... bo nie wie w jakim jezyku tak na prawde gadamy.

Mam znajomego, który jest Brazylijczykiem, ma żonę Czeszkę, mieszkają w Brazylii. Zona jego jest tłumaczem niemieckim, a on jest tłumaczem wielojęzycznym, włada językami: portugalskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, czeskim, polskim, rosyjskim, japońskim, angielskim, niemieckim i sama nie wiem jakim jeszcze, ale teraz ma tak, jak Love-cat napisałes, w 30 dni jest w stanie nauczyć sie nowego języka z byle rozmówek... tyle, ze czytuje też artykuły w Internecie ... a polskiego sie nauczył, bo bardziej mu sie spodobał od czeskiego, którym włada jego małżonka...

Oto moja ulubiona strona http://www.wordreference.com/, którą goraco polecam wszystkim świrom językowym...... Nak właściwie to z językami u mnie zaczęło sie przez The Cure, bo chciałam mieć taki akcent jak Smith... a kiedy ktoś ma już palec, to by całą rękę "zeżarł" :lol:!
Ho ho, Alexcure, podłożyłaś mi skórkę od banana na której się poślizgnęłam
jesteś moim guru

Awatar użytkownika
Fozzie
The Top
Kontakt:

Post autor: Fozzie » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 11:20

alexcure pisze:
Fozzie pisze:Ja tradycyjnie: angielski i mniej tradycyjnie: chiński
Jak sobie radzisz z tonami? Japoński prostszy.
Z tonami bez problemu, ale nie ukrywam, że musiałbym poświęcić ze 3 m-ce, żeby sobie odświeżyć.
Nie używałem chińskiego ładnych parę lat i przy sporadycznych okazjach czuję, że nie radzę sobie już za dobrze.
Gazetki też nie idą mi najlepiej.
alexcure pisze:Skąd pomysł na chiński?
Z głowy :)

Fascynuje mnie historia tego narodu.
A Japonii nie za bardzo.
take Cure!

Fozzie

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 11:58

Zatem podziwiam Cię Fozzie za te tony...rozmawiałam niedawno z pewną Chinką, która zachęca mnie do nauki tego języka, ale trochę się przeraziłam tonicznością tego języka. Również postrzegam Chiny jako ciekawszy kraj od plastikowej Japonii. Zatem chylę czoła przed Tobą.

Love_cat, z tym gurostwem uważaj, bo krowa która dużo gada, mało mleka daje (na tym forum mam najwięcej postów :lol: ) - zapał jest, ale czy starczy sił, nie wiem, poza tym kiedy sięczegoś nie ćwiczy, z głowy wylatuje, niemiecki już mi prawie cały wyleciał w zakresie leksyki, islandzki - jestem na etapie, że potrafie czytac w tym języku, niekoniecznie ze zrozumieniem itd... Na pewno po Twoich zabawach z 30sto dniowymi samoukami, Twoja sytuacja lingwistyczna wygląda ciekawiej, wynikiem czego Ty zostaniesz prędzej moim guru niż ja Twoim! :lol:

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:03

PS. Dwukrotnie napisałam "zatem", niemożliwość korekty własnych postów, czego ongiś tutaj nie było, nie jest zbyt dobra. Człek zapomina, żeby dać posta na podgląd przed wysłaniem, gdyż przyzwyczaił się schematycznie do możliwosci poprawek. Dla lingwisty popełnianie błędów jest dość ciężkie w skutkach. Będziecie nas, Admini, mieli na sumieniu, kiedy się okaże, że ponieśliśmy jakieś straty moralne w związku z tym niedogodnieniem :lol: !

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:09

alexcure pisze: Love_cat, z tym gurostwem uważaj, bo krowa która dużo gada, mało mleka daje (na tym forum mam najwięcej postów :lol: )
spoko spoko, powoli Cię nadganiam ;)

alexcure pisze:niemiecki już mi prawie cały wyleciał w zakresie leksyki
Gestern bin ich so gealtert
Ich fuhlte mich zum Sterben..
:dance:

błąd w "fuhlte" zamierzony, za cholerę nie wiem jak wydobyć z tej klawiatury umlauta
BTW teraz się bawię we francuski z kjurowymi tłumaczeniami tekstów Cure na ten jezyk (foreverdrowning.net)

guslarenko
Japanese Whispers

Post autor: guslarenko » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:38

3 lata się ucze włoskiego, umiem z 20 słów :] moja nauczycielka jest typową włoszką ( chociaż jest polką ) czym się to objawia? zachowuje się jakby była non-stop na haju, jeździ żółtym fordem k, jest nieziemsko zakręcona i spoko, ale uczyć to ona nie umie :] przez 3 lata próbuje nam wytłumaczyć gramatyke, a mówić nawet nie umiemy :lol:

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:46

a to też się pochwalę w jakich szyfrach potrafię się porozumiewać

angielski - nie chcę sie przesadnie chwalić ale chyba ze wszystkich idzie mi najlepiej, kocham ten jezyk ze względu na jego prostotę, co sprzyja faktowi że zamiast marnowanie czasu na wkuwanie rodzajników i czasów, można zakuwać słownictwo w hurtowej ilości. Ksiązki po ang. czytam jedna po drugiej, gazety, Szekspira w oryginale, jak się zapomnę nad słownikiem to potrafię tak przesiedzieć z pół dnia i skończyć z 16 stronami notatek ze słówkami, których potem nawet nie muszę się uczyć bo emocje spowodowane pierwszym ich porzeczytaniem wystarczą żeby mi te słówka wyryć w pamięci prawie na zawsze, kolekcjonuję audycje & słuchowiska z BBC, smieję się do łeż z Friday Night Comedy Podcast, uwielbiam czytać pogadanki z Robertem i słuchać wszelakich wywiadów itp itp. do jakiegoś tam poziomu doszłam sobie tylko i wyłacznie własną robotą, zero korepetycji i takich tam.
odrzucę na bok fałszywą skromność i powiem że umiem go bardzo dobrze, ale to jest normalne jesli coś jest twoją pasją i pochłania cie całkowicie
dla tego języka przepadłam jakieś 8 lat temu i zostanie tak na zawsze. mój chleb powszedni

niemiecki - rozumiem co czytam ale jeszcze mam problemy z formułowaniem mądrych zdań, der die das i ogólnie leksyką (synestezja szalenie pomaga, słówka z der widzę na czarno, z die na czerwono (to wina literki E), a z das na zółto. strasznie bawi mnie ich akcent. do tego słucham Toten Hosen i wydzieram się razem z nimi (Zwei Kleine Jagermeister...)

hiszpański - rozumiem co czytam, potrafię całkiem nieżle sie porozumieć, bardzo lubię ten jezyk za brak cudów w postaci der die das i fleksji

portugalski - kiedy pierwszy raz kupiłam książeczkę pt. Portugalski w 30 dni, kupiłam też sok limonkowy i odtąd zawsze te dwa mi się kojarzą.
słucham sobie fado, podśpiewuję razem z nimi, ten język jest cudownie smutny i melancholijny.. co do umiejętności potrafię przeczytać artykuł o Kace i nawet go zrozumieć)

francuski - na razie funkcjonuje u mnie na poziomie wyżej wspomnianej ksiązeczki i kjurowych tłumaczeń z foreverdrowning

szwedzki - w planach...

włoski - dostałam hopla po obejrzeniu wywiadu z Bobem, pamiętacie jak ta babka gadała... ech... a i on na nią tak dziwnie patrzył..

łacinę kumam do tego stopnia że czytam niektóre rzeczy na ścianach kościołów, i nie powiem, nawet rozumiem

koniec chwalenia się

pokłon w stronę Alexcure

Awatar użytkownika
love_cat
Disintegration

Post autor: love_cat » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 12:55

w początkach roku 2006 miałam też potężną fascynację jezykiem hindi, oglądąłam mnóstwo Bollywood i załapywałam słówka fonetycznie, a na matematyce rysowałam sobie alfabet hindi..
ale ogólnie nie mam cierpliwości do innyc alfabetów, najlepiej mi się jedzie w kręgu literek łacińskich
piękne czasy, wiele mi z tego w głowie nie zostało ale miło wspominam

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:31

guslarenko pisze:3 lata się ucze włoskiego, umiem z 20 słów :] moja nauczycielka jest typową włoszką ( chociaż jest polką ) czym się to objawia? zachowuje się jakby była non-stop na haju, jeździ żółtym fordem k, jest nieziemsko zakręcona i spoko, ale uczyć to ona nie umie :] przez 3 lata próbuje nam wytłumaczyć gramatyke, a mówić nawet nie umiemy :lol:
Wybacz, je sli Cię obrażę, ale to, że znasz tylko 20 słów i nie umiesz mówic w tym języku, to wyłącznie Twoja wina. Zostałam anglistą mimo iz moja nauczycielka mówiła "dzis is", "prezent" itp, i ponieważ nie umiała nic wytłumaczyć zaczęłam dociekac wszystkiego sama, i lepiej na tym wyszłam. Teraz, kiedy mamy dostęp do materiałów wszelakich, zadanie jest tak proste, że można nauczyć sie praktycznie za darmo. Po prostu dziewczyno weź sie do roboty i nie narzekaj. :D

ODPOWIEDZ