Aparaty Fotograficzne

Pozamuzyczne tematy...
Vielebny

Aparaty Fotograficzne

Post autor: Vielebny » piątek, 8 sierpnia 2008, 18:10

Hello, Hello :)

Mam zwykły aparat... aparacik (idiotkamera) Sony DSC-W80, jestem ogólnie zadowolony, choć nie dasię ukryć, że rewelacja to nie jest. Jest 7.2 megapiksela ale niestety zoom tylko 3x.
Chciałbym kupić jakiś lepszy kompakt,ale zależy mi na tym aby dało siętownieść na koncerty i inne imprezy masowe. Niekiedy można wnieść aparat ale organizator stawia jakieś tam warunki (jak np na ostatnich koncertach Cure) a często trzeba sprzęt zwyczajnie "przemycać". Istotny jestzoom, mpżliwość kręcenia filmóww dobrej jakości. Czy ważna jest aż tak bardzo rozdzielczość (czy powyżej 8 milionów pikseli jestwidoczna w ogóle jakaś różnica) Może ktoś znasię lepiej i mógłby doradzić. Chciałbym przeznaczyć koło 1000 złale gdyby byłocoś naprawde rewelacyjnego za np 1250, to by wchodziło w grę.
Oglądam sobie tutaj takie rzeczy, może jakaś opinia? :
http://www.kodak.com/eknec/PageQuerier. ... cale=pl_PL

http://www.canon.pl/produkt/kategoria,A ... p,794.html

http://www2.olympus.pl/consumer/29_sp-560_uz.htm

http://www.sony.pl/product/dsc-h-series/dsc-h50

Awatar użytkownika
dariusz
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 1897081

Re: Aparaty Fotograficzne

Post autor: dariusz » piątek, 8 sierpnia 2008, 21:10

No więc stary.
Wg mnie kodaka od razu skreślaj.
Co do dużego zooma - pamiętać należy o tym że im większy zoom tym obiektywowi potrzeba więcej światła, zatem ważna jest jasność takiego obiektywu - przeważnie przy większym zoomie ok 5,6 - w ciemnym pomieszczeniu - szału nie robi.
Miałem olympusa 550 UZ przez moment. super aparat ładne kolory - ale jak jest troszkę ciemniej to zrobić ostre zdjęcie to sztuka.
O sony nic nie wiem - wiem tyle ze po tym jak kupili minoltę z całym dobrodziejstwem to ichniejsze aparaty zaczęły działać.
Za to na canona nie dam złego słowa powiedzieć (chyba że mówimy o tanich lustrzankach). kompakty canon są wg mnie dobre czy to maleńkie ixusy czy te Scośtam. Z podanych wybrałbym canona.
Jedna uwaga - będziesz chciał to przemycać, a nie są to maleństwa.

Vielebny

Post autor: Vielebny » piątek, 8 sierpnia 2008, 21:21

W sony ogromną zaletą jest to, że nie jest zasilany jakimiś bateriami akumulatorowymi tylko normalnym akumulatorem.... dsc-h50 ma super parametry ale ma głębokość ponad 8 cm. dsc-h10 ma za to tylko 4 cm głębokości ale nie ma już zooma 15, tylko 10 i nie 9,1 megapikseli, tylko 8,1 (choć to i tak dużo <wydaje mi się>).
Odnośnie przemycania....to podstawa - wszystkie koncerty obstawione z aparatem. Ale chodzi o to, że nawet jak organizator pozwala wnieść aparat, to żeby ktoś na bramie nie stwierdził, że ów jest "za dobry... w sensie obiektywu, rozdzielczości, zooma czy czego tam jeszcze".

Awatar użytkownika
dariusz
Concert - The Cure Live

Post autor: dariusz » piątek, 8 sierpnia 2008, 21:23

na megapiksele nie patrz - nie ma to większej różnicy.
niestety przyzwyczaiłem się do lustrzanki i innymi już nie wiem jak się robi.

Vielebny

Post autor: Vielebny » piątek, 8 sierpnia 2008, 21:27

lustrzanka czyli - po za wysoką ceną - duże (wymienne) obiektywy itd?

sławekg
Seventeen Seconds

Post autor: sławekg » piątek, 8 sierpnia 2008, 23:11

kodak szit,canon spoko mam takiego jak w twoim linku może być nie jest mały!!!ale wolałbym lustrzankę.

Awatar użytkownika
Aga
The Head On The Door
Numer gadu-gadu: 0

Post autor: Aga » sobota, 9 sierpnia 2008, 23:11

ja mam Cannona PowerShot S5 IS i jestem bardzo zadowolna ale do malych on nie nalezy - na pewno go "wymacają" 8)

Awatar użytkownika
Aga
The Head On The Door

Post autor: Aga » sobota, 9 sierpnia 2008, 23:13

jak masz jakies pytania jesli chodzi o PowerShot S5 IS to pytaj , nie znam sie na aparatach ale postaram udzielic ci info na temat tego mojego modelu

Vielebny

Post autor: Vielebny » niedziela, 10 sierpnia 2008, 09:40

Aga, zasilanie.... zasilanie? :) Jak to wygląda w tym aparacie? Normalnie tam są wkładane takie baterie do ładowania (czy ma własny akumulator)? Jak długo się to ładuje? Jak długo (ile czasu użytkowania) to wytrzymuje po naładowaniu?

Awatar użytkownika
Aga
The Head On The Door

Post autor: Aga » niedziela, 10 sierpnia 2008, 10:03

Vielebny pisze:Aga, zasilanie.... zasilanie? :) Jak to wygląda w tym aparacie? Normalnie tam są wkładane takie baterie do ładowania (czy ma własny akumulator)? Jak długo się to ładuje? Jak długo (ile czasu użytkowania) to wytrzymuje po naładowaniu?
4 baterie do ładowania, ładuje je 2 razy w miesiacu , jeszcze ani razu nie było takiej sytuaji zeby gdzies padł mi aparat przez baterie
jedynym minusem tego aparatu jest słabo przymocowana nakladka na obiektyw, ale ja nosze aparat w pokrowcu wiec nie przeszkada mi to. ale jesli chcesz nosic bez to radze przyczepic ja do aparatu za pomoca sznureczka :)

Awatar użytkownika
Aga
The Head On The Door

Post autor: Aga » niedziela, 10 sierpnia 2008, 10:06

ładuje je mniej wiecej przez 2 -2 godziny

Awatar użytkownika
JFSebastian
Boys Don't Cry

Post autor: JFSebastian » środa, 13 sierpnia 2008, 19:02

Vielebny pisze:W sony ogromną zaletą jest to, że nie jest zasilany jakimiś bateriami akumulatorowymi tylko normalnym akumulatorem.... dsc-h50 ma super parametry ale ma głębokość ponad 8 cm. dsc-h10 ma za to tylko 4 cm głębokości ale nie ma już zooma 15, tylko 10 i nie 9,1 megapikseli, tylko 8,1 (choć to i tak dużo <wydaje mi się>).
Odnośnie przemycania....to podstawa - wszystkie koncerty obstawione z aparatem. Ale chodzi o to, że nawet jak organizator pozwala wnieść aparat, to żeby ktoś na bramie nie stwierdził, że ów jest "za dobry... w sensie obiektywu, rozdzielczości, zooma czy czego tam jeszcze".
Jeśli chodzi o ilość pikseli to zarówno 9,1 i 8,1 to za dużo, lepiej poszukaj czegoś z max 6megapixeli. Obraz będzie znacznie mniej zaszumiony, szczególnie ważne jest to gdy robisz zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach (mniej światła = więcej szumu)
wpiździec

Awatar użytkownika
JFSebastian
Boys Don't Cry

Post autor: JFSebastian » środa, 13 sierpnia 2008, 19:06

I jeszcze mi się przypomniało, jeśli jeszcze nie widziałeś to tu znajdziesz bardzo dużo informacji o aparatach
wpiździec

Awatar użytkownika
dariusz
Concert - The Cure Live

Post autor: dariusz » sobota, 16 sierpnia 2008, 21:06

JFSebastian pisze: Jeśli chodzi o ilość pikseli to zarówno 9,1 i 8,1 to za dużo, lepiej poszukaj czegoś z max 6megapixeli. Obraz będzie znacznie mniej zaszumiony, szczególnie ważne jest to gdy robisz zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach (mniej światła = więcej szumu)
no no no
nie zapędzaj się
kiepska matryca - kiepskie foty
może być 16 Mpix i ni szumu - tylko wtedy nie kosztuje tyle co ta zaszumiona.

Awatar użytkownika
JFSebastian
Boys Don't Cry

Post autor: JFSebastian » sobota, 16 sierpnia 2008, 23:38

Chodzi nie tyle o to ile matryca kosztuje a o fizyczną wielkość piksela... oczywiście może być i 16Mpix, ale jeśli są to piksele upchane na tej samej powierzchni co 8Mpix (a tak robią producenci aparatów) to sam piksel jest mniejszy, mniej czuły na światło i potrzebuje większego wzmocnienia sygnału (które generuje szumy), aby osiągnąć odpowiednią czułość.
No ale nie o tym jest temat.
wpiździec

ODPOWIEDZ