Najlepszy tekst!

Wszystkie tematy związane z The Cure.
BABA
Three Imaginary Boys

Post autor: BABA » środa, 10 marca 2004, 21:54

Cóz no nie da sie ukryc ze chodzilo mi o teksty piosenek (words, lyrics).Czyz nie taki jest naglowek?? :roll:

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » środa, 10 marca 2004, 22:07

BABA pisze:Cóz no nie da sie ukryc ze chodzilo mi o teksty piosenek (words, lyrics).Czyz nie taki jest naglowek?? :roll:
tataaaakkkkkk, (tylko "tak" w języku polskim, gdyż "takk" po islandzku oznacza "dziękuję" - wiem, że Tobie o to chodziło..... nie sprecyzowałam tego wposcie "quotes" to wszystko, ale miałam to w zamyyśle... skończmy lepiej tą dysputę....

właśnie zastanawiam się nad interpretacją LAMENT (wersyja FLEXIPOPowa skłoniła mnie do analizy)

Today there was a tragedy
Underneath the bridge
A man lamented
Cold and blue
Into La Ment
The sky coloured perfect
As the man slipped away
Waving with a last vanilla smile
Somewhere at a table
Two drowned fools
Smoking
Drinking water as they talked
Of how they loved our lady
And oh the smell as candles die

One more ice cream river body
Flowed underneath the bridge
Underneath the bridge

Awatar użytkownika
rachela
Boys Don't Cry
Numer gadu-gadu: 0
Kontakt:

Post autor: rachela » czwartek, 11 marca 2004, 08:05

trudno wybrac 1 tekst poniewaz kazdy jest w pewnym sensie szczegolny, latwiej by mi bylo wybrac najgorszy tekst Roberta :)
Coz...najprawdziwsza prawda dla mnie wieje tekst do "There is no if".Bo piosenka jest bardzo prosta, muzycznie nieszczegolna ale tekst ogromnie wzruszajacy i prawdziwy. Robert ktory przeszedl wiecej niz wielu z nas przedstawia nam lekcje zycia-milosc nie trwa wiecznie.
"If you die", you said
"So do i", you said
But it ends the day you see how it is
There is no always, forever
Just this
Just this .......

Awatar użytkownika
rachela
Boys Don't Cry
Kontakt:

Post autor: rachela » czwartek, 11 marca 2004, 08:23

kurde, oczywiscie zapomnialam o Plainsong!

"i think it's dark and it looks like rain..."
gdy to slysze to ciary przechodza mi po plecach

"sometimes you make me feel like I'm living at the edge of the word"
czy jest cos piekniejszego??!!?!

Awatar użytkownika
CureMar
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 5308708
Kontakt:

Post autor: CureMar » czwartek, 11 marca 2004, 08:24

Może nie najładniejszy, ale z pewnością jeden z mądrzejszych tekstów dla mnie to "Where Birds Always Sing".
Słuchając wczoraj "Bloodflowers" dostrzegłem jeszcze jedną rzecz. Otóż tekst "39" jest bardzo podobny do słów utworu "Koniec czasów" popełnionego przez Republikę 2 lata wcześniej. I nawet w warstwie, hmmm muzycznej (bo aranżacyjnej to na pewno nie) piosenki te za bardzo od siebie odbiegają.

ojciecc
Three Imaginary Boys
Kontakt:

Post autor: ojciecc » czwartek, 11 marca 2004, 19:23

rachela pisze:trudno wybrac 1 tekst poniewaz kazdy jest w pewnym sensie szczegolny, latwiej by mi bylo wybrac najgorszy tekst Roberta :)
Coz...najprawdziwsza prawda dla mnie wieje tekst do "There is no if".Bo piosenka jest bardzo prosta, muzycznie nieszczegolna ale tekst ogromnie wzruszajacy i prawdziwy. Robert ktory przeszedl wiecej niz wielu z nas przedstawia nam lekcje zycia-milosc nie trwa wiecznie.
"If you die", you said
"So do i", you said
But it ends the day you see how it is
There is no always, forever
Just this
Just this .......
o tak :)
Well my T-shirt read "we love airplane noise"
And as the Eurogirls kissed the Euroboys
We say by-bye-buy it's time to fly
And to the easy groove we make a move

Awatar użytkownika
fruszu
Boys Don't Cry

Post autor: fruszu » czwartek, 11 marca 2004, 21:26

Wszystkie teksty z Bloodflowers. Szczególnie wspomniany już "Loudest sound". Ostatnio coraz bardziej lubię tekst do "Watching me fall". No i "Last day of summer"... Poza tym jest tu kilka tekstów, hmmm do których muszę jeszcze dojrzeć. 39 na przykład. Jak się tak zastanawiam, to dorzuciłbym jeszcze : "Apart", "Plainsong", "Faith". I mam jeszcze świadomość, że o czymś zapomniałem
CureMar pisze:Może nie najładniejszy, ale z pewnością jeden z mądrzejszych tekstów dla mnie to "Where Birds Always Sing".
Tu też nie pozostaje mi nic innego jak się zgodzić. Tylko co to znaczy ładny :?
rachela pisze:
kurde, oczywiscie zapomnialam o Plainsong!

"i think it's dark and it looks like rain..."
gdy to slysze to ciary przechodza mi po plecach

"sometimes you make me feel like I'm living at the edge of the word"
czy jest cos piekniejszego??!!?!
Że niby jeszcze bardziej. Nie sądze. Ale jest jeszcze: "...dropping through sky through the glass of the roof through the roof of your mouth through the mouth of your eye through the eye of the needle it's easier for me to get closer to heaven than ever feel whole again"

Zresztą jutro/za tydzień/miesiąc wymieniłbym pewnie inne utwory... Na szczęście mamy duuuuuuuuży wybór :D
RAMYDADE

marcybiskup
Three Imaginary Boys

Post autor: marcybiskup » piątek, 12 marca 2004, 11:42

Tak, wybor mamy sluszny. Ale z postow wynika, ze teksty staja sie coraz lepsze z czasem, co nie zawsze idzie z naszymi sadami o muzyce. Ostatnie dwie plyty pod wzgledem, powiedzmy, literackim sa kurcze blade najlepsze, tak mi sie wydaje. Choc przyznaje, ze slucham ich najmniej, to czytam je najchetniej ;)
the sun and the rainfall...
and the deep green sea

Awatar użytkownika
CureMar
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 5308708
Kontakt:

Post autor: CureMar » piątek, 12 marca 2004, 15:57

marcybiskup pisze:Ale z postow wynika, ze teksty staja sie coraz lepsze z czasem, co nie zawsze idzie z naszymi sadami o muzyce. Ostatnie dwie plyty pod wzgledem, powiedzmy, literackim sa kurcze blade najlepsze, tak mi sie wydaje.
I może własnie dlatego na każdą następną płytę trzeba czekać 4 lata :D

Awatar użytkownika
Earthling
Entreat
Kontakt:

Post autor: Earthling » piątek, 12 marca 2004, 18:41

Trzy absolutne faworyty - From The Edge Of The Deep Green Sea i Disintegration - nigdy wcześniej nikt lepiej nie opisał tak doskonale związku między mężczyzną a kobietą i tego, jak on się zawsze kończy. I kiedy piszę zawsze mam na myśli zawsze...
Poza tym The Last Day Of Summer - za przejmujące ukazanie rezygnacji, bólu i niemożności poradzenia sobie z przemijaniem, a także o straconych szansach...
"Znajdę nowe zainteresowania, nowe zajęcia, ale nie oddam im się cały. Niczemu ani nikomu, nigdy więcej. I być może będę patrzał w nocy tam, gdzie na niebie ciemność pyłowej chmury powstrzymuje blask dwóch słońc, pamiętając wszystko..."

marcin
The Top
Kontakt:

Post autor: marcin » poniedziałek, 15 marca 2004, 10:19

'From The Edge Of The Deep Green Sea'

Awatar użytkownika
Carla
Japanese Whispers
Numer gadu-gadu: 7285848

Post autor: Carla » wtorek, 16 marca 2004, 10:42

Earthling pisze:Trzy absolutne faworyty - From The Edge Of The Deep Green Sea i Disintegration - nigdy wcześniej nikt lepiej nie opisał tak doskonale związku między mężczyzną a kobietą i tego, jak on się zawsze kończy. I kiedy piszę zawsze mam na myśli zawsze...
A Twoi dwaj najwięksi idole, Robert i David? Od lat szczęśliwi z tymi samymi kobietami :) To JEST możliwe. Ale to wielka sztuka, żeby takie szczęście "podtrzymać".
Gdyby były same piękne chwile
Nie wiedziałabym, że żyję...

Awatar użytkownika
PeBe
Three Imaginary Boys

Post autor: PeBe » wtorek, 16 marca 2004, 14:03

Im bliżej mi do 39 roku życia tym bardziej rozumiem "39":
"half my life I've been here, half my life in flames
using all I ever had to keep the fire ablaze..."

A tak wogóle to uwielbiam The Cure za klimat (muzyka) i za przekaz (teksty). Kwintesencją "kjurowszczyzny" są dla mnie np.: from the edge..., apart, there is no if, kiss, bloodflowers, cold, the same deep water..., lovesong, cut, want, faith, forest i tak dalej mógłbym wypisać tu jeszcze ze setkę ukochanych kawałków...

ida27
Easy Cure

Post autor: ida27 » wtorek, 16 marca 2004, 15:20

Ja bardzo lubię "Boys don't cry" i "How beaufiful you are". Robert jest moim zdaniem mistrzem w dostrzeganiu niuansów w relacjach między facetem a dziewczyną. "Boys" jest mało poetycki i romantyczny ale prosty i prawdziwy. I odważny jak na faceta. A "How beautiful..." - ja jakoś szczególnie osobiście odbieram bo też tęsknię za poczuciem "two souls as one" i wiem, że to przecież niemożliwe.

Pozdrawiam was serdecznie

ida27

Awatar użytkownika
dariusz
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 1897081

Post autor: dariusz » wtorek, 16 marca 2004, 15:47

split milk

ODPOWIEDZ