Biografie Roberta i Poletko pana Boba

Wszystkie tematy związane z The Cure.
Fiilli
Easy Cure
Numer gadu-gadu: 0

Biografie Roberta i Poletko pana Boba

Post autor: Fiilli » niedziela, 22 grudnia 2013, 01:14

Hej. Chciałabym przeczytać dobrą biografię Roberta. W języku polskim znalazłam trzy:
- "Robert Smith. The Cure" Richarda Carmana
- "Nigdy dość. Historia The Cure" Jeff Apter
- "Poletko Pana Boba" Jerzego Rzewuskiego

Czytałam recenzje dwóch pierwszych książek, recenzji trzeciej nie znalazłam, ale przewijała się ona w pozostałych i wynikało z tego, że jest najlepszą z nich. Nigdzie nie mogę jej jednak znaleźć do kupienia... Może ktoś z Was wie gdzie mogłabym ją dostać?

O właśnie znalazłam na allegro w takim razie pytanie: Co Wy o niej sądzicie, którą z tych biografii byście polecili i gdzie mogę dostać "Poletko..." jeśli nie uda mi się jej zlicytować?

Awatar użytkownika
senior Paśniak
Boys Don't Cry
Numer gadu-gadu: 0
Kontakt:

Re: Biografie Roberta i Poletko pana Boba

Post autor: senior Paśniak » niedziela, 22 grudnia 2013, 02:45

Wszystkie te książki nie tyle są to biografiami Roberta a raczej historiami o The Cure. Poletko jest od dawna wyprzedane. Pojedyncze egzemplarze okazjonalnie pojawiają się na allegro. Jest to najlepsza pozycja z tych trzech. Chyba jedyną wadą Poletka - z perspektywy upływu lat - jest to że opisana historia kończy się bodajże na roku 1997. Dlatego książka Aptera jest również godna polecenia bo dociąga do roku 2005. W Nigdy dość jest też bardzo szczegółowo i ciekawie opisana historia do roku 1982 uzupełniona o wrażenia dwóch ex członków (dalsze lata już niestety po łepkach). Z kolei książka Carmana to historia The Cure pisana nie tyle z pozycji obiektywnego dziennikarza co subiektywne wrażenia fana - rówieśnika Roberta - kochającego The Cure od zawsze. On też opisuje historię do roku 2005.
aka OLD SENIORHAND

curekate
Easy Cure

Re: Biografie Roberta i Poletko pana Boba

Post autor: curekate » niedziela, 21 grudnia 2014, 14:03

Polecam wszystkim książkę Robert Smith the Cure -Richarda Carman,książka jest bardzo fajna.
Poza tym chcę przeczytać inne biografie Roberta.

ODPOWIEDZ