Trójkowy Top Wszech Czasów i brak Cure'ów :(

Wszystkie tematy związane z The Cure.
pani_cogito
Easy Cure
Numer gadu-gadu: 0

Trójkowy Top Wszech Czasów i brak Cure'ów :(

Post autor: pani_cogito » wtorek, 1 stycznia 2013, 21:36

Moi drodzy, pół godziny temu zakończył się TOP. A w sercu mam tak nie do opisania pustkę, że nie było w tej setce ani jednego kawałka TC, że aż musiałam tu napisać i podzielić się swoją goryczą :(
Co myślicie o tym zestawieniu ? Uważam, że zdecydowanie nie doceniono ich twórczości, bądź co bądź odegrali dużą rolę w muzyce, a tu takie pominięcie. Tym bardziej bulwersuje mnie to, że głosujący znaleźli tam miejscie dla Adele czy też Gotye...

Awatar użytkownika
createmyhell
Easy Cure
Kontakt:

Re: Trójkowy Top Wszech Czasów i brak Cure'ów :(

Post autor: createmyhell » wtorek, 1 stycznia 2013, 22:12

w tym roku spóźniłam się i włączyłam dopiero na Crazy Mary - co było dla mnie miłą i niemiłą wiadomością - milą, bo utwór tego zespołu, do którego mam wielki sentyment znalazł się tak wysoko, i niemiłą - bo pewnie wszystkie kawałki Kiurów zajęły jakieś niższe miejsca i już poleciały na antenie. Tak myślałam. Sprawdzając potem w necie wyniki, zawiodłam się. Pocieszam się tym że słabiej wypadły polskie utwory na tej liście (a uważam że dla nich jest osobny top i do tego ogólnego mają się nie wtrącać) :)

rotfl8
Easy Cure

Post autor: rotfl8 » środa, 2 stycznia 2013, 14:48

Nie rozumie dlaczego niby mają się nie wtrącać, skoro Top dotyczy utworów wszechczasów a takimi mogą być również polskie nagrania skoro sami tworzymy tą listę. Nikt nie broni Ci głosowania na to co wg. Ciebie zasługuje na miejsce pierwsze.

pani_cogito
Easy Cure

Post autor: pani_cogito » środa, 2 stycznia 2013, 19:14

Też mam mieszane odczucia co do polskich utworów na topie wszechczasów. To, że być powinny to nie mam wątpliwości, ale czy aż w takiej ilości. Zirytowała mnie też ilość utworów Pink Floyd, którzy do mnie kompletnie nie docierają.

Na dobrą sprawę Top nie jest dobrym wyznacznikiem tego, który kawałek lepszy od którego. To jest tylko wyznacznik gustu przeciętnego słuchacza Trójki [ oczywiście tutaj to określenie nie jest negatywne, bo słuchacze Trójki jako ogół znajdują się wysoko ponad gustem muzycznym przeciętnego Polaka :) ]. I głosują na utwory, które zostały już ogólnie przyjęte jako najlepsze klasyki i miejsce w top20 mają zapewnione oraz na te, które budzą sentyment. Do tej drugiej grupy należą właśnie polskie utwory i stąd też taka ich ilość.
Więc nieobecność Cure w tym zestawieniu martwi mnie z tego powodu, że ludzie ich nie doceniają. Bo to, że mają utwory tak cudowne, że mogłyby rywalizować z tymi monumentalnymi kolosami uważam za pewnik :)

Awatar użytkownika
Nell
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 8089586

Post autor: Nell » środa, 2 stycznia 2013, 19:18

W tym roku nie sluchalam, noworoczny kac mnie zmęczyl... Ale zawsze jak slucham Topu, myślę jak to się dzieje, że jest tyle utworów do glosowania, tylu glosujących sluchaczy a pierwsza dziesiątka zazwyczaj wygląda co roku tak samo. Są jakieś drobne zmiany jeśli chodzi o miejsca, ale utwory zazwyczaj są takie same rok w rok.
Lost forever in a happy crowd

ODPOWIEDZ