sentymentalne wycieczki

Wszystkie tematy związane z The Cure.
greeneyes

sentymentalne wycieczki

Post autor: greeneyes » poniedziałek, 12 lutego 2007, 01:04

Czy są wśród was tacy,którzy po długiej przerwie,z różnych powodów wrócili do słuchaniaTC?Coś chyba jest w tym,że z biegiem lat,wchodząc coraz bardziej w dorosłe,nudnawe,schematyczne życie,gubimy po drodze tę specyficzną wrażliwość,dochodzimy do wniosku,że te klimaty chyba nie bardzo już nam pasują.Zawsze uważałam,że to straszne tak do końca wydorośleć,trzeba zostawić w sobie chociaż cząstkę dziecka,tę jedyną w swoim rodzaju wyobrażnię i wrażliwość.[Nie o to mi chodzi,że słuchałam Kiurów będąc małym dzieckiem,na pewno domyślacie się co mam na myśli].Słucham ich ze starych kaset[o dziwo są w całkie dobrym stanie],nagrania z pr.Tomka B.,jakieś pierwsze polskie piractwa.Wiem,że brzmi to wszystko,jak zwierzenia jakiejś dinozaurzycy.Mam straszną ochotę czasami cofnąć czas,wrócić do dawnych znajomych,tych rozmów,wygłupów.Wszystko się rozsypało,a każdemu chyba lepiej się żyje,gdy ma wokół siebie ludzi lub kogoś,kto myśli i czuje tak samo i oczywiście podziela muzyczne klimaty.The Cure to zespół,który ukształtował moją estetykę muzyczną,wrażliwość i chyba osobowość też.Na pewno,gdyby nie ich muzyka[i innych zespołów z podobnego kręgu]byłabym dzisiaj inną osobą[nie wiem,czy szczęśliwszą,czy nie].[/b]

Awatar użytkownika
peiter
Concert - The Cure Live

Post autor: peiter » poniedziałek, 12 lutego 2007, 02:47

Trafiłaś pod dobry adres :) Witaj :)
Podpisuje się pod 90% tego co napisalaś:)

Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Post autor: J.J. Drzewoz » piątek, 16 lutego 2007, 17:57

Witam! Lutowy spleen leczyłem dziś DVD Greatest Hits. Klipy jak klipy, ot, kolorowe skoczne obrazki... Moją uwagę jednak przykuł akustyczny recital Roberta i spółki zrealizowany w bardzo ładnej, czarno-białej konwencji.

Mam rację, że ten łysy pan w okularkach, który w każdym utworze trzepie grzechotkami to nikt inny tylko Boris Williams? Może Ameryki nie odkrywam, ale jakże miło było popatrzeć jak ów "składzić" zasuwa razem, raz po raz puszczając do siebie oko? Jason i Boris, dwaj pałkerzy TC, niech mnie licho...

Stara miłość nie rdzewieje... podobno zacny Porl także kręcił się po studiu podczas nagrywania ostatniej płyty. Któraś z solówek to jego robota. Ktoś wie, która?

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
CureMar
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 5308708
Kontakt:

Post autor: CureMar » piątek, 16 lutego 2007, 20:29

Podobno jego solówki nagrywane były do utworów, które później nie zostały wydane jak np. "A Boy I Never Knew"
"Ten pijak, który mruczy coś przez sen,
Że póki my żyjemy, Ona żyje też..."

Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Post autor: J.J. Drzewoz » sobota, 17 lutego 2007, 08:44

Hmm.. czyli wrzucą to na "niu album" albo przyjdzie nam poczekać ze 20 lat na kolejne Hiperluxe Edition (na które - mam nadzieję - wrzucą też ten ogrom materiału, który każdy z TC przygotował "podobno" na Kiss Me...). :wink:
Stary cygan z tego Roba...

Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Post autor: J.J. Drzewoz » sobota, 21 kwietnia 2007, 09:18

Treść postu może nieco odstaje od tematu, ale trudno - ci, od thecure.pl najwidoczniej śpią... Od miesiąca żadnego nowego newsa... a tymczasem obchodzimy dziś urodziny Roberta!!!

Solenizantowi życzymy wszystkiego najlepszego i - co najważniejsze - ciągłej motywacji do dalszej pracy!!!

Awatar użytkownika
s'the figurehead
Disintegration
Numer gadu-gadu: 0

Post autor: s'the figurehead » sobota, 21 kwietnia 2007, 13:15

HAPPY BIRTHDAY ROBERT !!!

Awatar użytkownika
FranekTeleranek
Faith

Post autor: FranekTeleranek » sobota, 21 kwietnia 2007, 14:57

motywacji do nagrywania coraz lepszych albumów!

100 years!! panie Robercie
Kubuś Puchatek Kubuś Jutro i Dziś Ja i Mój puchaty Miś

Awatar użytkownika
s'the figurehead
Disintegration

Post autor: s'the figurehead » niedziela, 22 kwietnia 2007, 09:10

Widzę, że wyjątkowo dużo osób w tym roku złożyło życzenia na forum. 8)

Awatar użytkownika
CureMar
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 5308708
Kontakt:

Post autor: CureMar » niedziela, 22 kwietnia 2007, 10:31

Bo mało kto wierzył, że forum "przyjmie" te życzenia (podobnie jak szereg innych wpisów)
"Ten pijak, który mruczy coś przez sen,
Że póki my żyjemy, Ona żyje też..."

Awatar użytkownika
Rav
The Head On The Door
Kontakt:

Post autor: Rav » niedziela, 22 kwietnia 2007, 12:04

No właśnie - korzystanie z forum jest od dłużeszego czasu utrudnione i to trochę zniechęca. Nie wiem, może dlatego tak mało się tu dzieje?!
A propos wycieczek sentymentalnych to dziś o 23:30 na VH1 MTV Unplugged.
DM TOUR 2013: Monachium, Budapeszt, Zagrzeb, Bratysława, Berlin, Paryż, Warszawa

Awatar użytkownika
fanka TC i DM- pobozna
Easy Cure
Kontakt:

Post autor: fanka TC i DM- pobozna » wtorek, 24 kwietnia 2007, 11:17

kurcze tez fakt Robercik miał urodzinki 21 :D :mrgreen: :twisted: :wink: :D... sorry Robert ;* HAPPY BIRTHDAY!! ehh jak zwykle zapomniałam :( przepraszam Cie słonce:* niezmiennie pieknych włosow na głowie i wiecznie czerwonej szminki na ustach zycze wbrew wszystkiemu ......... no własnie... troche mało ludu wchodzi na to forum :( czyzby fani gdzies uciekli?? lub im sie nie chce logowac?? moze ufo ich zabrało\?? :wink:

Awatar użytkownika
cyjanek
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 1882016

Post autor: cyjanek » wtorek, 24 kwietnia 2007, 19:34

a moze po prostu wszystkich bierze tak zwana kxxx*, ze forum sie chrzani i 90% nowych postow sie nie wyswietla. czy ktos moze zamierza cos z tym zrobic? :roll:

Robertowi sto lat sto lat:)
.

Awatar użytkownika
norbert
Three Imaginary Boys
Kontakt:

Post autor: norbert » środa, 25 kwietnia 2007, 15:01

cyjanek pisze:a moze po prostu wszystkich bierze tak zwana kxxx*, ze forum sie chrzani i 90% nowych postow sie nie wyswietla. czy ktos moze zamierza cos z tym zrobic? :roll:

Robertowi sto lat sto lat:)
NO WŁAŚNIE MNIE BIERZE BO PARE RAZY NIE MOGŁEM DAĆ POSTA :evil:

Awatar użytkownika
Nevyn
Disintegration
Numer gadu-gadu: 2339800
Kontakt:

Post autor: Nevyn » sobota, 28 kwietnia 2007, 12:26

J.J. Drzewoz pisze:Treść postu może nieco odstaje od tematu, ale trudno - ci, od thecure.pl najwidoczniej śpią... Od miesiąca żadnego nowego newsa... a tymczasem obchodzimy dziś urodziny Roberta!!!
a ze tak zapytam, o czym mamy pisać? o tym, że nie wiadomo kiedy wyjdzie plyta, o tym ze AMC raz pisze ze koncert bedzie w tym roku, a pare tygodni potem pisze ze w 2008 roku?
Have a Cure day :)

ODPOWIEDZ