Strona 1 z 25

Lost Flowers oraz niektóre empetrójkowe rarytasy...

: czwartek, 28 grudnia 2006, 18:48
autor: J.J. Drzewoz
Witam! Sprawa pierwsza: czy ktoś posiada jakieś szczegółowe informacje dotyczące wersji demo utwórów powstających w okresie sesji Bloodflowers, które zespół czy też ktoś inny udostępnił jako Lost Flowers? Mniemam, iż było to wydanie nieoficjalne... Ciekawi mnie, kto maczał w tym palce, ile w końcu było tych "flałerów" i czy można ich jakoś posłuchać? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Sprawa druga: w jednym z przewodników po Cure'owej dyskografii wyczytałem, iż zespół udostępnił drogą internetową niektóre wersje demo utworów pochodzących z ostatniej płyty:

Back On (Lost demo) oraz Labirynth (demo) znalazły się na sekretnej stronie zespołu. To nie wszystko: http://www.thecure.pl udostępnił podobno jeszcze wersje demo Before Three, Going Nowhere, Never (jako Jason #3), Fake oraz This Morning. I dalej: na stronie myspace.com/iamrecordings znalazły się alternatywne wersje This Morning (było!) oraz Going Nowhere.

Czy ktoś posiada te nagrania? Czy możemy się jakoś nimi powymieniać? Może ktoś wie o jeszcze innych podobnych projektach? Pozdrawiam! :wink:

: czwartek, 28 grudnia 2006, 18:52
autor: J.J. Drzewoz
przepraszam :oops: strona, która udostępniła wersje demo to oczywiście http://www.thecure.com :oops: Wybaczcie, to z przyzwyczajenia...

: czwartek, 28 grudnia 2006, 21:48
autor: J.J. Drzewoz
Hm... Nie prowadziłem jeszcze rozmowy z samym sobą... Grunt, że przynosi ona efekty. Znalazłem listę wszystkich Flowersów. Sęk w tym, iż tylko paru szczęśliwców posiada pełny, piętnasto-ścieżkowy zestaw demówek. Oto one:

1. Where The Birds Always Sing
2. Lost Flower #1 (Just Say Yes)
3. Out Of This World
4. Spilt Milk
5. Watching Me Fall
6. Lost Flower #2
7. 39
8. Lost Flower #3
9. Lost Flower #4
10. There Is No If
11. The Loudest Sound
12. Lost Flower #5
13.*Lost Flower #6
14.*Lost Flower #7
15.*Lost Flower #8

Trzy ostatnie są praktycznie nieosiągalne. Czy ktoś je posiada? Jest przynajmniej ktoś, kto posiada podstawową "dwunastkę"? Mam wrażenie, że od trzech godzin wszyscy na Forum poumierali... :D

: czwartek, 28 grudnia 2006, 21:53
autor: CureMar
1. Jakieś tam demówki z "Bloodflowers" posiadam ;) (właśnie tę 12)
2. Z demo do "The Cure" mam "Lost", "Labirynth" i "Never"

: czwartek, 28 grudnia 2006, 21:55
autor: J.J. Drzewoz
Z grobu powstali... Zacieram ręce! Też coś tam mam :D

: piątek, 29 grudnia 2006, 08:54
autor: Nevyn
Sądzę, że z tych fanów, którzy mieli:
- śp Napstera
- śp Audiogallaxy,
- osiołka,
- Kaaaze

czy też inne oprogramowanie pirackie, sporo ma te pliki, ja sam mam:

- Lost Flowers (12 utworów)
- Lost in Labirynth z demo do "The Cure" chyba edytowanymi przez jakiegoś fana: before 3, going nowhere, this morning, labyrinth, lost, altend, kolejna wersja labiryntha, kolejna wersja lost, jakieś wersje tgab, this morning, fake i going nowhere
- dema z thecure.com: before3, fake, going nowhere, labyrinth, lost, never, this morning

Ale musiałbym to przesłuchać i sprawdzić czy to nie są jakieś podróby...

: piątek, 5 stycznia 2007, 21:29
autor: bm
>NEVYN
Czy te "fanowskie" dema sa gdzies dostepne?

A czy istnieja jakies dema czy rarytaski z Disintegration - oprocz tych kilku smakolykow wypuszczonych z okazji Greatest Hits (bodajze Pictures i Lovesong) oraz bonusowego Pirate Ships?

: piątek, 5 stycznia 2007, 22:56
autor: J.J. Drzewoz
1. Jestem przekonany, że rozmaite "fanowskie" dema są licznie porozrzucane po "fanowskich" twardych dyskach, pilnie strzeżone jak złoto Fortu Knox. Pole do popisu mogłoby tu mieć CURexclusive (tak sobie niewinnie marzę...)

2. Co do rarytasów z okresu Disintegration, myślę, że Curowcy uraczą nas pewną ich porcją przy okazji kolejnych Deluxe Edition (wszak przed nami okres Disintegration-Wish-WMS).
Pozdrawiam!

: sobota, 6 stycznia 2007, 01:34
autor: Nevyn
J.J. Drzewoz, coby Twoje uprzedzenia troche zmniejszyć oto link do tego o czymi pisałem: Lost in LAbirynth

http://rapidshare.com/files/10417681/Lo ... h.rar.html

bawcie się dobrze i powiedzcie mi co to jest, bo ja nie mogłem wyczuć :D

: sobota, 6 stycznia 2007, 08:32
autor: bm
Wielkie dzieki Nevyn!

Ale powiem szczerze nie wiem o co chodzilo autorowi tego zbioru - jest kilka dem oficjalnych (ale nie wszystkie) + skrocone (byc moze ten ktos tak lubi) This Morning + 3 nagrania koncertowe + Fake, TGABeauty i chyba normalne albumowe Going Nowhere.
Na razie nie odczulem roznicy (poza wspomnianym krotkim This Morning) dlaczego to wersje "edit" - moze ktos troche poprawial dynamike, odszumial dema itp.

A jesli chodzi o rarytaski to brakuje w tym skladzie pozostalych dostepnych dem i np. alternatywnego remiksu Going Nowhere (z innym wokalem).

: sobota, 6 stycznia 2007, 13:52
autor: Nevyn
bm,

Ja też nie wiem o co chodziło twórcy, ale kiedyś mi się to udało ściągnąć (nawet nie pamiętam z jakiej strony) i teraz to udostępniam...

: sobota, 6 stycznia 2007, 22:20
autor: J.J. Drzewoz
Nie mam pojęcia jak to ściągnąć... :oops: Próbowałem na różne sposoby, ale mój pecet mnie nienawidzi, wstyd przyznać. Trochę techniki i się człowiek gubi (nie pomogły nawet "googlowe" poradniki obsługi rapidshare'a).
Mimo wszystko - ogromne dzięki Nevyn! Będę próbował do skutku!!! :?

: sobota, 6 stycznia 2007, 23:00
autor: VELVETPILL
Poradnik dla Ciebie:
1. Klikasz link podany przez Nevyn'a
2. Na samym dole otwartej strony, w ramce "Select your download" klikasz na FREE
3. Otwiera Ci sie kolejna strona i jest odliczany czas do rozpoczęcia załadowywania (ok minuty)
4. Po upływie tegoż czasu zostanie wygenerowany i wyświetlony kod
5. Przepisujesz tenże kod w odpowiednim miejscu
6. Klikasz DOWNLOAD... i ściągasz :)

Jest też inna opcja :) Posyłasz velvetpill'owi swój adres e-mail a on Ci to pośle (standardową wiadomością lub przez YouSendIt jesli masz konto)

: sobota, 6 stycznia 2007, 23:47
autor: J.J. Drzewoz
Curowcy wszystkich krajów - łącznie się! Velvetpill, stokrotne dzięki! Plik Nevyna jest już na moim dysku... Fantastyczna rzecz, czeka mnie muzyczna nocka! Pozdro!!! :wink:

: niedziela, 7 stycznia 2007, 00:59
autor: J.J. Drzewoz
Maj Gad! Trochę tego jest! :D Wydłużone o ponad minutę demo Going Nowhere (bezdyskusyjnie piękne), demo This Morning, ach ten fortepian O'Donnela - balsam dla duszy i jakieś nieśmiałe tunelowe plumkanie gitary; demo Labiryntu (zawsze podejrzewałem Perry'ego o to, że gitarzystą to on jest z przypadku, wrrr - posłuchajcie jak przycina w lewym kanale: demo, więc się nie przykładał :lol: ); wcześniak Lost, inne (tak przynajmniej mi się zdaje o pierwszej w nocy) niż to, które umieszczono w internetowych dodatkach; ponadto jakieś koncertówki: Lost z Curiosy, Sajmon przysnął w tym numerze, bez jego bulgoczącego, targającego wnętrznościami basu pieśń już nie ta sama... Śliczne jak zwykle TGAB, ach - raz jeszcze dzięki Nevyn, dzięki Velvetpill :D
Żona mnie ukatrupi.... :wink: