Lost Flowers oraz niektóre empetrójkowe rarytasy...

Wszystkie tematy związane z The Cure.
Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Lost Flowers oraz niektóre empetrójkowe rarytasy...

Post autor: J.J. Drzewoz » czwartek, 28 grudnia 2006, 18:48

Witam! Sprawa pierwsza: czy ktoś posiada jakieś szczegółowe informacje dotyczące wersji demo utwórów powstających w okresie sesji Bloodflowers, które zespół czy też ktoś inny udostępnił jako Lost Flowers? Mniemam, iż było to wydanie nieoficjalne... Ciekawi mnie, kto maczał w tym palce, ile w końcu było tych "flałerów" i czy można ich jakoś posłuchać? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Sprawa druga: w jednym z przewodników po Cure'owej dyskografii wyczytałem, iż zespół udostępnił drogą internetową niektóre wersje demo utworów pochodzących z ostatniej płyty:

Back On (Lost demo) oraz Labirynth (demo) znalazły się na sekretnej stronie zespołu. To nie wszystko: http://www.thecure.pl udostępnił podobno jeszcze wersje demo Before Three, Going Nowhere, Never (jako Jason #3), Fake oraz This Morning. I dalej: na stronie myspace.com/iamrecordings znalazły się alternatywne wersje This Morning (było!) oraz Going Nowhere.

Czy ktoś posiada te nagrania? Czy możemy się jakoś nimi powymieniać? Może ktoś wie o jeszcze innych podobnych projektach? Pozdrawiam! :wink:

Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Post autor: J.J. Drzewoz » czwartek, 28 grudnia 2006, 18:52

przepraszam :oops: strona, która udostępniła wersje demo to oczywiście http://www.thecure.com :oops: Wybaczcie, to z przyzwyczajenia...

Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Post autor: J.J. Drzewoz » czwartek, 28 grudnia 2006, 21:48

Hm... Nie prowadziłem jeszcze rozmowy z samym sobą... Grunt, że przynosi ona efekty. Znalazłem listę wszystkich Flowersów. Sęk w tym, iż tylko paru szczęśliwców posiada pełny, piętnasto-ścieżkowy zestaw demówek. Oto one:

1. Where The Birds Always Sing
2. Lost Flower #1 (Just Say Yes)
3. Out Of This World
4. Spilt Milk
5. Watching Me Fall
6. Lost Flower #2
7. 39
8. Lost Flower #3
9. Lost Flower #4
10. There Is No If
11. The Loudest Sound
12. Lost Flower #5
13.*Lost Flower #6
14.*Lost Flower #7
15.*Lost Flower #8

Trzy ostatnie są praktycznie nieosiągalne. Czy ktoś je posiada? Jest przynajmniej ktoś, kto posiada podstawową "dwunastkę"? Mam wrażenie, że od trzech godzin wszyscy na Forum poumierali... :D

Awatar użytkownika
CureMar
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 5308708
Kontakt:

Post autor: CureMar » czwartek, 28 grudnia 2006, 21:53

1. Jakieś tam demówki z "Bloodflowers" posiadam ;) (właśnie tę 12)
2. Z demo do "The Cure" mam "Lost", "Labirynth" i "Never"
"Ten pijak, który mruczy coś przez sen,
Że póki my żyjemy, Ona żyje też..."

Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Post autor: J.J. Drzewoz » czwartek, 28 grudnia 2006, 21:55

Z grobu powstali... Zacieram ręce! Też coś tam mam :D

Awatar użytkownika
Nevyn
Disintegration
Numer gadu-gadu: 2339800
Kontakt:

Post autor: Nevyn » piątek, 29 grudnia 2006, 08:54

Sądzę, że z tych fanów, którzy mieli:
- śp Napstera
- śp Audiogallaxy,
- osiołka,
- Kaaaze

czy też inne oprogramowanie pirackie, sporo ma te pliki, ja sam mam:

- Lost Flowers (12 utworów)
- Lost in Labirynth z demo do "The Cure" chyba edytowanymi przez jakiegoś fana: before 3, going nowhere, this morning, labyrinth, lost, altend, kolejna wersja labiryntha, kolejna wersja lost, jakieś wersje tgab, this morning, fake i going nowhere
- dema z thecure.com: before3, fake, going nowhere, labyrinth, lost, never, this morning

Ale musiałbym to przesłuchać i sprawdzić czy to nie są jakieś podróby...
Have a Cure day :)

Awatar użytkownika
bm
Seventeen Seconds
Numer gadu-gadu: 0

Post autor: bm » piątek, 5 stycznia 2007, 21:29

>NEVYN
Czy te "fanowskie" dema sa gdzies dostepne?

A czy istnieja jakies dema czy rarytaski z Disintegration - oprocz tych kilku smakolykow wypuszczonych z okazji Greatest Hits (bodajze Pictures i Lovesong) oraz bonusowego Pirate Ships?

Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Post autor: J.J. Drzewoz » piątek, 5 stycznia 2007, 22:56

1. Jestem przekonany, że rozmaite "fanowskie" dema są licznie porozrzucane po "fanowskich" twardych dyskach, pilnie strzeżone jak złoto Fortu Knox. Pole do popisu mogłoby tu mieć CURexclusive (tak sobie niewinnie marzę...)

2. Co do rarytasów z okresu Disintegration, myślę, że Curowcy uraczą nas pewną ich porcją przy okazji kolejnych Deluxe Edition (wszak przed nami okres Disintegration-Wish-WMS).
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Nevyn
Disintegration
Kontakt:

Post autor: Nevyn » sobota, 6 stycznia 2007, 01:34

J.J. Drzewoz, coby Twoje uprzedzenia troche zmniejszyć oto link do tego o czymi pisałem: Lost in LAbirynth

http://rapidshare.com/files/10417681/Lo ... h.rar.html

bawcie się dobrze i powiedzcie mi co to jest, bo ja nie mogłem wyczuć :D

Awatar użytkownika
bm
Seventeen Seconds

Post autor: bm » sobota, 6 stycznia 2007, 08:32

Wielkie dzieki Nevyn!

Ale powiem szczerze nie wiem o co chodzilo autorowi tego zbioru - jest kilka dem oficjalnych (ale nie wszystkie) + skrocone (byc moze ten ktos tak lubi) This Morning + 3 nagrania koncertowe + Fake, TGABeauty i chyba normalne albumowe Going Nowhere.
Na razie nie odczulem roznicy (poza wspomnianym krotkim This Morning) dlaczego to wersje "edit" - moze ktos troche poprawial dynamike, odszumial dema itp.

A jesli chodzi o rarytaski to brakuje w tym skladzie pozostalych dostepnych dem i np. alternatywnego remiksu Going Nowhere (z innym wokalem).

Awatar użytkownika
Nevyn
Disintegration
Kontakt:

Post autor: Nevyn » sobota, 6 stycznia 2007, 13:52

bm,

Ja też nie wiem o co chodziło twórcy, ale kiedyś mi się to udało ściągnąć (nawet nie pamiętam z jakiej strony) i teraz to udostępniam...

Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Post autor: J.J. Drzewoz » sobota, 6 stycznia 2007, 22:20

Nie mam pojęcia jak to ściągnąć... :oops: Próbowałem na różne sposoby, ale mój pecet mnie nienawidzi, wstyd przyznać. Trochę techniki i się człowiek gubi (nie pomogły nawet "googlowe" poradniki obsługi rapidshare'a).
Mimo wszystko - ogromne dzięki Nevyn! Będę próbował do skutku!!! :?

Awatar użytkownika
VELVETPILL
The Head On The Door
Kontakt:

Post autor: VELVETPILL » sobota, 6 stycznia 2007, 23:00

Poradnik dla Ciebie:
1. Klikasz link podany przez Nevyn'a
2. Na samym dole otwartej strony, w ramce "Select your download" klikasz na FREE
3. Otwiera Ci sie kolejna strona i jest odliczany czas do rozpoczęcia załadowywania (ok minuty)
4. Po upływie tegoż czasu zostanie wygenerowany i wyświetlony kod
5. Przepisujesz tenże kod w odpowiednim miejscu
6. Klikasz DOWNLOAD... i ściągasz :)

Jest też inna opcja :) Posyłasz velvetpill'owi swój adres e-mail a on Ci to pośle (standardową wiadomością lub przez YouSendIt jesli masz konto)
Obrazek

Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Post autor: J.J. Drzewoz » sobota, 6 stycznia 2007, 23:47

Curowcy wszystkich krajów - łącznie się! Velvetpill, stokrotne dzięki! Plik Nevyna jest już na moim dysku... Fantastyczna rzecz, czeka mnie muzyczna nocka! Pozdro!!! :wink:

Awatar użytkownika
J.J. Drzewoz
Boys Don't Cry

Post autor: J.J. Drzewoz » niedziela, 7 stycznia 2007, 00:59

Maj Gad! Trochę tego jest! :D Wydłużone o ponad minutę demo Going Nowhere (bezdyskusyjnie piękne), demo This Morning, ach ten fortepian O'Donnela - balsam dla duszy i jakieś nieśmiałe tunelowe plumkanie gitary; demo Labiryntu (zawsze podejrzewałem Perry'ego o to, że gitarzystą to on jest z przypadku, wrrr - posłuchajcie jak przycina w lewym kanale: demo, więc się nie przykładał :lol: ); wcześniak Lost, inne (tak przynajmniej mi się zdaje o pierwszej w nocy) niż to, które umieszczono w internetowych dodatkach; ponadto jakieś koncertówki: Lost z Curiosy, Sajmon przysnął w tym numerze, bez jego bulgoczącego, targającego wnętrznościami basu pieśń już nie ta sama... Śliczne jak zwykle TGAB, ach - raz jeszcze dzięki Nevyn, dzięki Velvetpill :D
Żona mnie ukatrupi.... :wink:

ODPOWIEDZ