Depeche Mode

Nie samym Cure...
Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top
Numer gadu-gadu: 0

Re: Depeche Mode

Post autor: alberto balsalm » wtorek, 9 września 2008, 15:52

krzychal pisze: Oczywiscie, racja. Ale wlasnie przez sito jakiego uzywal Miller, Mute kojarzona jest wlasnie z niszowymi wykonawcami. To nie tylko moje zdanie. Wiele czytalem artykulow opisujacych kapele z katalogu Mute, i czesto uzywano slow "niezalezna", "niszowa", itp. Wiec cos w tym jest. Tak jak juz napisalem, niezalezna byla do czasu przejecia katalogu przez EMI.
tyle że te same słowa w różnych kontekstach mogą znaczyć coś zupełnie innego, tak samo wytwórnia może być kojarzona z różnymi rzeczami. autorom artykułów przez ciebie czytanych kojarzy się z alanem vegą, innym - z mobym, który jest chyba szczytem komercji (to nie zarzut). dla mnie mute nie jest ani niszowa - bo ma w swoim katalogu artystów bardzo popularnych - ani niezależna - bo żeby istnieć, musi się sprzedawać. niezależne są netlabele, jak już mówiłem. a niszową wytwórnią jest wg mnie np. raster-noton czy mille plateaux, bo w ich katalogu nie ma płyty, której nakład przekroczyłby 100 tysięcy egzemplarzy na całym świecie (a i taka liczba to rzadkość). natomiast mute to po prostu profitowy label, tyle że trochę ambitniejszy i bardziej zróżnicowany. ale na pewno nie mały (200 artystów), nie niszowy (ogromne nakłady płyt) i nie niezależny (już pisałem, dlaczego).
alberto balsalm pisze: Wnioskowalem tak po tresci wypowiedzi, jak bedzie inaczej zwroce honor :) Juz niedlugo zreszta.
nie ma co zwracać, nie poczułem ujmy na honorze. ;) po prostu błędny wniosek i tyle.
alberto balsalm pisze: Alan kiedys wypowiedzial sie w tej kwestii, chyba bylo to przy procesie przygotowywania utworow do trasy Music For The Masses Tour. Musialbym pogrzebac w materialach. Do Devotionala chlopakom tasmy przygotowywal Alan. I robil to z niesamowitym efektem koncowym. Nastepna po Devotionalu i Exotic Tour trasa byl brak trasy (po wydaniu Ultry). I dopiero po wydaniu The Singles pojechali w trase, i zaden utwor (z tego co siegam pamiecia) nie byl zmieniony. Wszystkie zagrali prawie jak na albumach lub singlach. Po prostu Alanowi sie chcialo...
to stawia mój szacunek do dm w innym, nieco mniej pozytywnym świetle. :> dzięki za informację, nie wiedziałem o tym.
jakiś fajny tekst po angielsku, który wyraża moją osobowość.

Awatar użytkownika
krzychal
Three Imaginary Boys
Kontakt:

Post autor: krzychal » wtorek, 9 września 2008, 16:13

alberto balsalm pisze:tyle że te same słowa w różnych kontekstach mogą znaczyć coś zupełnie innego, tak samo wytwórnia może być kojarzona z różnymi rzeczami. autorom artykułów przez ciebie czytanych kojarzy się z alanem vegą, innym - z mobym, który jest chyba szczytem komercji (to nie zarzut).
No wlasnie punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Mi sie tak kojarzy, a nie inaczej. Z artykulow, porownan, itp. Idac za dalsza Twoja wypowiedzia dotyczaca netlabeli, trzeba by ustalic jaka jest granica ponizej ktorej wytwornia jest niszowa. Czy ktos ustalil ta granice? 100 tys? A moze niszowa jest ponizej 80? Tez kwestia ustalenia pewnych ram. Bo mozna miec w katalogu 2 kapele ktore razem sprzedadza milion plyt, a mozna tez miec w katalogu 100 kapel ktore tez razem sprzedadza milion plyt. Ktora wytwornia wtedy bedzie niszowa? :wink:
alberto balsalm pisze:to stawia mój szacunek do dm w innym, nieco mniej pozytywnym świetle. :> dzięki za informację, nie wiedziałem o tym.
No generalnie to go potraktowali jak niepotrzebny element ukladanki. Po tylu latach tez mnie to zatkalo... Ale moze po prostu chlopak mial wlasne plany i nawet gdyby namowili go do zostania w zespole, wypalilby sie doszczetnie... W koncu mogl sie spodziewac czegos jeszcze gorszego po tym co przezyl na Devotionalu...

Vielebny

Post autor: Vielebny » wtorek, 9 września 2008, 17:46

alberto balsalm pisze: dla twojej informacji - blues i jazz przez długi czas były postrzegane jako "muzyka czarnych". nie muszę ci chyba mówić co to znaczyło w ameryce połowy XX wieku.
Żadnej tu analogii nie umiem znaleźć do moich przekonań.
Poza tym nie porównujmy czarnego muzyka, mistrza gitary, śpiewającego specyficznym wokalem z rymującym patałachem w zbyt dużych spodniach.... dajmy spokój.
Nie ważne kto - czy polski Lech Roch czy amerykański Snoop... łajno.
Z techno jest podobnie. Kicz... jeden wielki kicz. Poniżej piszesz, że kapele podchodzące pod techno nagrywają w Mute. I co z tego? Nie powiedziałem nigdy, że wszystko opatrzone szyldem Mute rec. jest dobre.
Powiem więcej. Od kilku dobrych lat na zlotach fanów DM królują przeróbki w jakichś technowatych wydaniach (wersje oryginalne lub live'y to rzadkość) i skaczą przy tym ludzie w skórach, mający się za melomanów, fanów muzyki alternatywnej a sądzę, że w dużej mierze odnaleźli by się doskonale na loveparade albo innym kiblu. I dlatego właśnie moja obecność na takich imprezach stała się rzadkością.
Napisano, że coś tam się wywodzi od muzyki klasycznej i dziś przybrało taką formę - ludzie, trochę powagi. Tak patrząc, to udowodniono, że wszyscy pochodzimy z Afryki (to fakt,tam powstało życie przed podziałem kontynentów) i jak dziś porównać mieszkańca Czadu z rodowitym Islandczykiem?

Skończmy z techniawką i rymującymi małpami (bez względu na kolor).

s_z_e_r_n pisze:
krzychal pisze:Wszystkie nasze ulubione zespoly sa bliskie zakonczenia karier... Smutne ...
Wszystkie? Wszystkie dwa? Wszystkie trzy? Wszystkie pięć? Gdzie Wy żyjecie? W skansenie? Na bezludnej wyspie?
Krzychal bardzo dobrze napisał - podpisuję się pod tym rękami i nogami. Mam wiele zespołów, które lubię ale żadne nie stoi nawet w pobliżu DM i TC.... takich kapel już nie będzie.

Awatar użytkownika
eljanusz
Japanese Whispers
Kontakt:

Post autor: eljanusz » wtorek, 9 września 2008, 18:44

przeczytalem :)
john cage, karlheinz stockhausen, pierre schaeffer, steve reich to zacna banda alberto.
http://sacrumprofanum.pl/pl/3/3/146/program tu bedzie mozna troche tworczosci stockhausen-a uslyszec, w ogole to bardzo ciekawie sie ta impreza w calosci zapowiada.

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » wtorek, 9 września 2008, 19:21

Vielebny pisze: Żadnej tu analogii nie umiem znaleźć do moich przekonań.
to, co teraz uchodzi za klasykę - jazz i blues - jeszcze 50 lat temu tacy jak ty nazywali kiczem. taka to analogia.
Vielebny pisze: Poza tym nie porównujmy czarnego muzyka, mistrza gitary, śpiewającego specyficznym wokalem z rymującym patałachem w zbyt dużych spodniach.... dajmy spokój.
a od kiedy to blues i jazz są wykonywane tylko przez czarnych muzyków? poza tym, słyszałeś kiedyś o instrumentalnym hip-hopie? a o hip-hopowcach, którzy grają na instrumentach, ba, są multiinstrumentalistami? nie słyszałeś? to nie gadaj bzdur.
Vielebny pisze: Nie ważne kto - czy polski Lech Roch czy amerykański Snoop... łajno.
naucz się czytać ze zrozumieniem. nie pisałem o komercyjnej gałęzi hip-hopu. miałem na myśli rzeczy, o których nie masz pojęcia, bo nie ma ich w mediach. jeśli dla ciebie hip-hop i techno kończą się na snoopie i love parade i wrzucasz to wszystko do jednego worka, to tylko potwierdza twoją niewiedzę i bezpodstawne uprzedzenia. a uprzedzenia, jak wiadomo, biorą się z braku wiedzy.
Vielebny pisze: Z techno jest podobnie. Kicz... jeden wielki kicz. Poniżej piszesz, że kapele podchodzące pod techno nagrywają w Mute. I co z tego? Nie powiedziałem nigdy, że wszystko opatrzone szyldem Mute rec. jest dobre.
Powiem więcej. Od kilku dobrych lat na zlotach fanów DM królują przeróbki w jakichś technowatych wydaniach (wersje oryginalne lub live'y to rzadkość) i skaczą przy tym ludzie w skórach, mający się za melomanów, fanów muzyki alternatywnej a sądzę, że w dużej mierze odnaleźli by się doskonale na loveparade albo innym kiblu. I dlatego właśnie moja obecność na takich imprezach stała się rzadkością.
skąd wiesz, że ci ludzie mają się za melomanów? i co ma do tego ich odzienie wierzchnie? o co ci w ogóle chodzi? chcesz się wywyższyć czy pożalić? twoje bolączki związane z imprezami nijak mają się do tej dyskusji, więc daruj je sobie.
poza tym sam się podkopujesz. gdyby nie kraftwerk - inni pionierzy techno - twoi ulubieńcy z depeche mode (a także tysiące innych projektów spoza nurtu techno) nie mieliby racji bytu. czy ci się to podoba, czy nie.
Vielebny pisze: Napisano, że coś tam się wywodzi od muzyki klasycznej i dziś przybrało taką formę - ludzie, trochę powagi. Tak patrząc, to udowodniono, że wszyscy pochodzimy z Afryki (to fakt,tam powstało życie przed podziałem kontynentów) i jak dziś porównać mieszkańca Czadu z rodowitym Islandczykiem?

Skończmy z techniawką i rymującymi małpami (bez względu na kolor).
chłopie - wykazałeś się już rażącą niewiedzą w temacie muzyki elektronicznej, po co się jeszcze pogrążasz takimi prymitywnymi stwierdzeniami i chybionymi porównaniami antropologicznymi? przyznaj po prostu, że się na tym nie znasz, że cię to nie interesuje, ale nie skreślaj i nie wypowiadaj się autorytarnie o rzeczach, na których temat masz pojęcie z telewizji i radia - czyli żadne.

powtarzam - tak jak w rocku, jazzie i bluesie i w każdym innym gatunku zdarza się złoto i błoto, tak złoto i błoto zdarza się w techno i hip-hopie. każdy, kto dokonuje krzywdzących generalizacji i stwierdza że w danym, obojętnie jakim gatunku WSZYSTKO jest "łajnem", jest ignorantem.

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » wtorek, 9 września 2008, 19:30

eljanusz pisze:przeczytalem :)
john cage, karlheinz stockhausen, pierre schaeffer, steve reich to zacna banda alberto.
http://sacrumprofanum.pl/pl/3/3/146/program tu bedzie mozna troche tworczosci stockhausen-a uslyszec, w ogole to bardzo ciekawie sie ta impreza w calosci zapowiada.
oj, bardzo ciekawie. niestety obowiązki dnia codziennego nie pozwalają się na uczestnictwo.

Vielebny

Post autor: Vielebny » wtorek, 9 września 2008, 19:41

a ten swoje

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » wtorek, 9 września 2008, 19:46

Vielebny pisze:a ten swoje
no rzeczywiście, argument nie do przebicia. widocznie innych brak...

nie lubię ignorancji, walczę z nią i będę walczył, nawet jeśli to walka z wiatrakami. nie wiem nic o country i potrafię się do tego przyznać. a jak nie wiem, to się nie wypowiadam i pokornie milczę, zamiast narażać się na śmieszność. i tyle.

miłego bytowania w skansenie, tylko zalep drzwi silikonem, bo jeszcze nie daj boże coś nowego usłyszysz, "znawco".

sławekg
Seventeen Seconds

Post autor: sławekg » wtorek, 9 września 2008, 19:58

Vielebny,nie wtrącaj się!Fachowcy dyskutują.

Awatar użytkownika
eljanusz
Japanese Whispers
Kontakt:

Post autor: eljanusz » wtorek, 9 września 2008, 20:12

jak nie wiesz alberto nic o country to polecam kolaboracje Jello Biafry z Mojo Nixon http://en.wikipedia.org/wiki/Prairie_Home_Invasion :D

Vielebny

Post autor: Vielebny » wtorek, 9 września 2008, 20:23

eljanusz, Ty ignorancie - country to temat tak szeroki a Ty o jakimś Jello Biafry i Mojo Nixon. Nie znasz się, to się nie wypowiadaj.

Awatar użytkownika
dariusz
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 1897081

Post autor: dariusz » wtorek, 9 września 2008, 20:27

Przyznam, iż niezbyt celowa dyskusja.

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » wtorek, 9 września 2008, 20:27

Vielebny pisze:eljanusz, Ty ignorancie - country to temat tak szeroki a Ty o jakimś Jello Biafry i Mojo Nixon. Nie znasz się, to się nie wypowiadaj.
widziałeś, żeby gdzieś napisał, że country to jeden wielki kicz bez wyjątków? ośmieszaj się dalej, na zdrowie.

Vielebny

Post autor: Vielebny » wtorek, 9 września 2008, 20:33

oczywiście, że nie napisał. Bo country to nie jest kicz. Podobnie blues, jazz, gospel, soul, muzyka poważna, sakralna, etniczna, chorały czy gothic... wyjątkiem jest hiphop i techno (no i dance).
KONIEC OFTOPU!

Wiadomo coś o lokalizacji koncertu w czerwcu 2009? Tzn mowa o Warszawie ale czy to stadion Legii czy Służewiec czy coś innego?

Awatar użytkownika
dariusz
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 1897081

Post autor: dariusz » wtorek, 9 września 2008, 20:37

Vielebny pisze: KONIEC OFTOPU!
może ciutkę mniej kategoryczny ton poproszę - kolega lekuto jest winin tegoż oftopu
Vielebny pisze:oczywiście, że nie napisał. Bo country to nie jest kicz. Podobnie blues, jazz, gospel, soul, muzyka poważna, sakralna, etniczna, chorały czy gothic... wyjątkiem jest hiphop i techno (no i dance).
a 2step? hmmmm dancehall? electro?
człowieku czytaj co piszesz

ODPOWIEDZ