Wydarzenie Muzyczne 2007

Nie samym Cure...
Awatar użytkownika
AgentCooper
Concert - The Cure Live

Wydarzenie Muzyczne 2007

Post autor: AgentCooper » wtorek, 4 grudnia 2007, 20:54

Koniec roku za pasem, a zatem czas nawiązać do naszej świeckiej tradycji i rozpocząć podsumowanie muzyczne mijającego roku w muzyce. Dwie kategorie - wydarzenie/rozczarowanie roku + nagroda specjalna.

WYDARZENIE
1. Zapowiedz trasy koncertowej The Cure w Polsce w 2008
2. Porcupine Tree/Pure Reason Revolution w Wwie (lipiec)
3. Reaktywacja i nowa płyta Smashing Pumpkins
4. Koncert Myslowitz na firmowej imprezie (styczen)
5. Dvd Blackfield: Live NYC
6. Porcupine Tree/Anathema w Poznaniu (listopad)
7. Open'er za ogólny poziom wykonawców (lipiec)
8. Dvd The Gathering: The Noise Severe
9. Porcupine Tree: Fear Of A Blank Planet
10. Placebo w Wwie (czerwiec)
11. Paradise Lost: In Requiem
12. The Mission: God Is A Bullet

ROZCZAROWANIE
1. Koncert Red Hot Chili Peppers w Chorzowie
2. Koniec działalności The Gathering z Anneke jako wokalistką
3. Zapowiedź końca działalności The Mission
4. Zgubienie jedynego na swiecie bootlegu (video) z rejestracja Myslovitz z Wwy ( :x )

NAGRODA SPECJALNA - KUPA ROKU
1. Próba zablokowania koncertu Moonspell przez niejakiego Nowaka - gościa podobno walczącego z sektami

Awatar użytkownika
bm
Seventeen Seconds
Numer gadu-gadu: 0

Re: Wydarzenie Muzyczne 2007

Post autor: bm » wtorek, 4 grudnia 2007, 23:30

AgentCooper pisze:NAGRODA SPECJALNA - KUPA ROKU
1. Próba zablokowania koncertu Moonspell przez niejakiego Nowaka - gościa podobno walczącego z sektami
Hehe, ciekawe czy to jakiś mój krewny :D

A czemu Red Hot jako rozczarowanie? Pytam bo nie byłem, nie słyszałem i nie czytałem żadnych opinii.
siou mi siou mi siou mi...

Awatar użytkownika
AgentCooper
Concert - The Cure Live

Re: Wydarzenie Muzyczne 2007

Post autor: AgentCooper » środa, 5 grudnia 2007, 09:18

bm pisze:
AgentCooper pisze:NAGRODA SPECJALNA - KUPA ROKU
Hehe, ciekawe czy to jakiś mój krewny :D

A czemu Red Hot jako rozczarowanie? Pytam bo nie byłem, nie słyszałem i nie czytałem żadnych opinii.
Goscie przyszli do roboty, podbili karty, odrobili dniowke i poszli. Nie wymagam zeby krzyczeli "I love you", "you're great" etc. ale chcialbym zobaczyc na scenie zaangazowanie, a dobrze byloby jak i minimalny chociaz kontakt z publicznoscia. Kolejny temat to zagrane utwory - przy pierwszym pobycie w nowym kraju wypadałoby zagrać kilka numerów na które wiekszość ludzi czekała i się....nie doczekała....Dobrana setlista sprawiła, że przez co najmniej 1/3 występu odbiór Red Hotów był delikatnie mówiąc chłodny. Trudno się dziwić skoro spora część numerów była większości ludzi po prostu nieznana.
Tego wszystkiego niestety zabrakło, aby uznać chorzowski koncert, który mógł i powinien być wydarzeniem koncertowym roku w Polsce za udany.

ps. niewątpliwie w jakimś stopniu występ uratował Frusciante, którego gra, tradycyjnie zresztą wbijała w glebę
ps2. wg. części relacji pewne uzasadnienie dla "minimalistycznego" podejscia Kiedisa miało przyjecie przez polską publiczność gościa który był pierwszym supportem, a który podobno mocno się z Antkiem kumpluje - został zwyzany, wygwizdany i ogólnie zmieszany z błotem przez dzielnych polskich fanów. JEsli tak było (nie widzialem tej częsci imprezy), to może mieć to pewne odbicie w jego późniejszym zachowaniu

Awatar użytkownika
AgentCooper
Concert - The Cure Live

Post autor: AgentCooper » wtorek, 18 grudnia 2007, 17:26

Halo !! No co jest ?? Czyzby mijajacy rok byl taki slaby muzycznie, ze nie dzielicie sie swoimi wrazeniami ??

Awatar użytkownika
beyond
Japanese Whispers

Post autor: beyond » środa, 19 grudnia 2007, 00:14

No dobra, dla mnie w czołówce na pewno solowa płyta Thoma Yorka, w zestawieniu z niedawną premierą najnowszego wydawnictwa Radiohead. Właściwie traktuje obie płyty podobnie. Eraser to fantastyczne, minimalistyczne (jak na wokaliste radiohead) dziełko od którego trudno mi się było uwolnić w ostatnich m-cach. Zero patosu, zero efekciarstwa. Zero yorkowskich pisków i wyć.

Rainbows to jakby kontynuacja, tyle ze juz niestety troche podrasowana. Chyba ktoś sobie wymyslił ze nie przystoi by Radiohead wydawali tak niedorobione płyty. Szkoda, ale i tak jest nieźle.
Sing while you may
though it's hard to sing underwater.

Awatar użytkownika
peiter
Concert - The Cure Live

Post autor: peiter » środa, 19 grudnia 2007, 00:17

z nowych rzeczy zapamiętalem SjuziSiux oraz rozczarowaniwe zwiazane z MonsterMagnet

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » środa, 19 grudnia 2007, 15:20

największym wydarzeniem muzycznym tego roku było niewątpliwie powołanie do życia zespołu SEXI FLEXI (FLEXI SEXI?) przez natalkę kukulską.
jakiś fajny tekst po angielsku, który wyraża moją osobowość.

Awatar użytkownika
peiter
Concert - The Cure Live

Post autor: peiter » środa, 19 grudnia 2007, 15:28

alberto balsalm pisze:największym wydarzeniem muzycznym tego roku było niewątpliwie powołanie do życia zespołu SEXI FLEXI (FLEXI SEXI?) przez natalkę kukulską.
puszek okruszek puszek kłebuszek bardzo nie lubi kiedy go dusze / puszek klębuszek - okruszek / jest miedzy nami perwersji nic / wustarczy tylko że się porusze zaraz ze strachu zaczyna wyć

Awatar użytkownika
AgentCooper
Concert - The Cure Live

Post autor: AgentCooper » czwartek, 20 grudnia 2007, 09:01

beyond pisze:No dobra, dla mnie w czołówce na pewno solowa płyta Thoma Yorka, w zestawieniu z niedawną premierą najnowszego wydawnictwa Radiohead. Właściwie traktuje obie płyty podobnie. Eraser to fantastyczne, minimalistyczne (jak na wokaliste radiohead) dziełko od którego trudno mi się było uwolnić w ostatnich m-cach. Zero patosu, zero efekciarstwa. Zero yorkowskich pisków i wyć.

Rainbows to jakby kontynuacja, tyle ze juz niestety troche podrasowana. Chyba ktoś sobie wymyslił ze nie przystoi by Radiohead wydawali tak niedorobione płyty. Szkoda, ale i tak jest nieźle.
nigdy nie przepadalem za Radiohead, ale forma wydania ostatniej plyty (bez wzgledu na zawartosc ktorej nie slyszalem) niewatpliwie zasluguje na miano wydarzenia.

Awatar użytkownika
beyond
Japanese Whispers

Post autor: beyond » czwartek, 20 grudnia 2007, 12:05

No ale to juz wydarzenie z pogranicza muzyki i biznesu. Prawdopodobnie przełomowe. Ciekawe czy podążą tą scieżką przy wydawaniu kolejnego albumu.

A ciekawostka - średnia cena albumu zdaje się oscyluje wokół 2 funtów (czy może dolców).
Sing while you may
though it's hard to sing underwater.

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » sobota, 22 grudnia 2007, 16:51

spryciarze z tych radiogłowych. dzięki temu zabiegowi sprawili, że o muzyce mówi się mniej niż o sposobie jej sprzedaży. album jest dobry, ale nie nadzwyczajny. zresztą radiohead zawsze wydawali mi się nieco przereklamowani.

Awatar użytkownika
mort184
The Top

Post autor: mort184 » niedziela, 6 stycznia 2008, 01:01

Moje płyty-faworyty roku minionego:
DOWNLOAD - FiXer,
MIGUEL AND THE LIVING DEAD - Postcards From The Other Side,
TIED & TICKLED TRIO - Aelita,
DALEK - Abandoned Language,
EINSTURZENDE NEUBAUTEN- Alles Wieder Offen,
ARCHITECT - Lower Lip Interface,
SIOUXSIE - Mantaray,
THE TEAR GARDEN - Secret Experiment,
SKINNY PUPPY - MythMaker,
RECOIL - SubHuman,
BURIAL - Untrue,
VECTOR LOVERS - Afterglow,
KILLING JOKE - Bootleg Vinyl Archive,
THE HORRORS - Strange House.
Ostatnio zmieniony niedziela, 6 stycznia 2008, 12:03 przez mort184, łącznie zmieniany 1 raz.
"WSKOCZCIE DO KLOZETU I STAŃCIE NA GŁOWIE
JA ŻYJĘ - A WYŚCIE POMARLI, PANOWIE"

guslarenko
Japanese Whispers

Post autor: guslarenko » niedziela, 6 stycznia 2008, 01:11

nie zapominajmy o led zeppelinach

kompletnie mnie ostatnio ich twórczość nie interesuje ale reaktywacja grupy na jeden koncert hmmm niezła gradka dla fanów

podobnie the police - coś mi się obiło o uszy że będą grać w Polszcze niedługo? czy może przyśniło? ostatnio częściej mi się coś śni aniżeli oglądam TiVi

...............................................................................................

A i zgadzam się co do red hotów, tylko określił bym to raczej kaszaną roku. Odkąd zobaczyłem ten koncert to wzięło mnie obrzydzenie do rhcp - od dawna wiedziałem że igrają z komerchą - ale takie ordynarne promowanie najnowszego albumu to już przesada (zresztą taki przeciętny ten album)

Awatar użytkownika
Nell
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 8089586

Post autor: Nell » niedziela, 6 stycznia 2008, 12:51

The Police zagrają 26 czerwca w Chorzowie :)
Lost forever in a happy crowd

Awatar użytkownika
alberto balsalm
The Top

Post autor: alberto balsalm » niedziela, 6 stycznia 2008, 15:49

mort184 pisze: BURIAL - Untrue
serio? lubisz dubstep z zaśpiewami w stylu r'n'b? :D

ODPOWIEDZ