Were you There - Anathema dvd

Nie samym Cure...
Awatar użytkownika
AgentCooper
Concert - The Cure Live

Were you There - Anathema dvd

Post autor: AgentCooper » niedziela, 14 listopada 2004, 21:44

Jesli ktos lubi Anatheme to jutro ukazuje sie koncertowe dvd tego zasłuzonego dla gothic/doom metalu zespołu (choć teraz to bardziej pod Pink Floyd podpada :wink: ). Fajnie ze główna część to zarejestrowany podczas tegorocznej trasy koncert w Krakowie. Mam nadzieje ze obraz odda niesamowity charakter muzyki braci Cavanagh...Ponizej ich krotka zapowiedz nowego wydawnictwa:

poland is one of the best places for anathema to play just because of the sheer numbers of people who turn up, as well as their enthusiasm.
also, we made a new discovery...the polish sway'..
when were doing one of the softer tracks, where the crowd obviously can't mosh around and that, they all took to swaying in unison to the tempo of the song. les said they reminded him of penguins.. i found it very endearing.
ho ho ho..

we filmed the DVD in krakow. that was a busy day. it was non stop from the moment we got up. soundcheck early in the morning, followed by photos and interviews, all that stuff. the gig itself was a strange one, but a good one i feel. with so much building up to this one performance, i guess it could never really go exactly to plan. if it had been scheduled another week into the tour, we may have been a little tighter, but generally i thought it was good. we gave it our best shot anyway. we'll see how it turns out.

great gigs as always in poland. cheers you guys!

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » niedziela, 14 listopada 2004, 22:05

LUBIE :wink:

cure_d
Easy Cure
Numer gadu-gadu: 0

Post autor: cure_d » poniedziałek, 15 listopada 2004, 14:52

Uwielbiam :) tyle ze z tego co wiem to dopiero 22 u nas bedzie..ale zamawiac juz mozna: http://www.rockserwis.pl/ProductPresent ... ctID=52626

Awatar użytkownika
AgentCooper
Concert - The Cure Live

Post autor: AgentCooper » środa, 29 grudnia 2004, 23:52

niniejszym informuje ze udało mi się wyrwać dzi sprzedawcy w MediaMarkt w momencie wykładania płyt z dostawy na półkę (to się nazywa wyczucie czasu). C mogę powiedzieć: dla mnie to absolutnie jedno z najwazniejszych, o ile nie najwazniejsze wydawnictwo muzyczne tego roku. Zawiera przede wszystkim przepiekny koncert zarejestrowany 31/01 tego roku w Krakowie (to kolejne dvd Anathemy z Polski) na którym Anglicy prezentują materiał z 4 ostatnich płyt (a zatem nie ma już raczej powrotu do doommetalowych korzeni) - przesiąknieta smutkiem i melancholią muzyką utrzymana w tak charakterystycznym dla rodzenstwa Cavanagh klimacie. Wyrażnie słyszany wpływ Pink Floyd, który nadaje wielu kompozycjom przestrzen. NAjlepsze jak dla mnie momenty na krakowskim koncercie to Pressure, Release i Judgement ale tak naprawde nie ma ta słabego kawałka. JEst tam i smutek (Parisienne Moonlight, One Last Goodbye) i wściekłość (Panic) jak i poweidzmy zwyczajne gitarowe granie (Flying, Release, Closer). JEsli miałbym się do czegoś przyczepić to wskazałbym na senografię: nawet w naszym bidnym kraju na rejestrowanym koncercie wypadałoby się pokusić o coś więcej niż tylko płachta z obrazkiem z ostatniej płyty. NA plus światła choć nie jest to też żadna mega rewelacja. Dobrze, że wszystko i tak się broni dzięki muzyce.
Ponadto na płycie są też koncertowe wersje Release z Londynu, A Natural Disaster z Hamburga, clip do Pressure a także fragment koncertu z Londynu zagrany wraz z kwartetem smyczkowym - swietnie wypada zwłaszcza Flying.
JEdna rzecz która nadaje się chyba do reklamacji - gdzie jest do kur.. nędzy opisany na okładce 8-stronicowy booklet ??? Czyżby MMP zapomniał go dodać, komuś się w sklepie spodobał czy to mi się trafił taki wybrakowany egzemplarz ?

ODPOWIEDZ