Fishbone, HRC 16.06

Informacje o koncertach, festiwalach oraz o imprezach organizowanych przez fanów.
Awatar użytkownika
frankenstein
Concert - The Cure Live
Numer gadu-gadu: 0

Fishbone, HRC 16.06

Post autor: frankenstein » sobota, 13 czerwca 2009, 23:13

Dwa lata temu kumpel wyciągnął mnie na koncert Fishbone do Hard Rock Cafe. Było to chyba 2 dni po występie RHCP w Chorzowie. To była znakomita koincydencja, gdyż Fishbone - uważani za praojców mieszania czarno-białych stylów w muzyce, będący pierwowzorem Faith No More czy Peppersów - dali bodaj najbardziej energetyczny koncert, na jakim byłem w życiu. W porównaniu z mało żywotnymi, zblazowanymi i niestety ultra-komercyjnymi już Papryczkami, zwariowani, kochający muzykę murzyni z Fishbone narobili w małej salce HRC rumoru niczym bomba atomowa. To był po prostu piąty ŻYWIOŁ, wszyscy - i oni , i publika - byli mokrzy od potu! Oni mieli kiedyś jeden kawałek w MTV, lecz poza tym przez całe 30 lat nie przebili się do masowej świadomości. O, jakże to niesprawiedliwe!

Fishbone wracają do Warszawy w najbliższy wtorek. Naprawdę obawiam się, czy babilońskie Złote Tarasy przetrwają ich koncert. Poprzeczkę w 2007 roku postawili bardzo wysoko, więc się będą musieli postarać. Będzie gorąco!

A każdemu, kto ma we wtorek wolny wieczór, rekomenduję wpadnięcie na ten występ. Nawet jeśli się nie zna ich twórczości - ja do dziś znam słabo. Ale 2 lata temu w niczym mi to nie przeszkodziło :D
Dla mnie wszyscy ludzie wyglądają tak samo.
Ray Charles

Awatar użytkownika
DrowningMan
The Top
Kontakt:

Re: Fishbone, HRC 16.06

Post autor: DrowningMan » niedziela, 14 czerwca 2009, 14:09

ile kosztuje wstęp?
Turn On, Tune In, Drop Out

Awatar użytkownika
frankenstein
Concert - The Cure Live

Post autor: frankenstein » niedziela, 14 czerwca 2009, 22:10

Z tego, co piszą na stronie, to w dniu koncertu 59 pln. Wpadnij - korzystny stosunek ceny do jakości zdecydowanie zapewniony!
Ray Charles

Awatar użytkownika
frankenstein
Concert - The Cure Live

Post autor: frankenstein » środa, 17 czerwca 2009, 20:08

Nie zawiedli. Czadu dali nieziemsko: divingi chłopaków i ludzi z publiki, wspinanie się na antresolę nad sceną, non-stop interakcja z ludźmi, zwariowane miny wokalisty i jego dziwaczny instrument pt. theremin, śmiech, pot i szaleńcze kawałki w rytmach funky, ska, jazzu, reggae, punka i wszystkiego innego. Koncert po trzech bisach zakończył się wykonaniem "Zamków na piasku" przez gitarzystę i sążnistą przemową wzruszonego bębniarza, który nie mógł wyjść z podziwu dla naszej publiczności. Autentyczna mega-radocha z grania. Mówi się o nich, że to koncertowa czołówka światowa: słusznie! Za taki koncert 59 zł wjazdowego + "legendarny" hamburger HRC za następne 35 to dropsy :)
Ray Charles

ODPOWIEDZ