U2 - Chorzów 5.07.2005

Informacje o koncertach, festiwalach oraz o imprezach organizowanych przez fanów.
marcin
The Top
Numer gadu-gadu: 0
Kontakt:

U2 - Chorzów 5.07.2005

Post autor: marcin » wtorek, 14 grudnia 2004, 17:49

http://serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,2443820.html

Koncert odbędzie się w lipcu na Stadionie Śląskim.

To informacja niepotwierdzona jeszcze oficjalnie, ale niemal stuprocentowo pewna. Irlandzka grupa U2, obecnie jedna z najpopularniejszych grup rockowych na świecie, zagra w wakacje na Śląsku (najczęściej podawane daty to 5 lub 7 lipca). Zespół grał już raz w Polsce - 12 sierpnia 1997 r. na warszawskim Służewcu pojawiło się ponad 60 tys. osób. U2 promowali wtedy album "Pop", teraz przyjadą do nas z wydanym przed kilkoma tygodniami albumem "How To Dismantle An Atomic Bomb". Tamten album pełen był zapożyczeń z muzyki tanecznej (wystarczy przypomnieć, że promował go przebój "Discoteque"), nowa płyta to powrót do tradycyjnego, rockowego grania. Otwiera ją dynamiczny przebój "Vertigo", w którym znaleźć można odwołania do modnych nurtów gitarowych, reszta albumu to jednak głównie ballady. Płyta bardzo dobrze się sprzedaje, jest też mocno promowana w mediach.

Pierwszy koncert na trasie promującej album "How To Dismantle An Atomic Bomb" odbędzie się 1 marca na Florydzie. Zespół zagra 35 koncertów w Stanach Zjednoczonych, potem przyjedzie do Europy (około 30 koncertów stadionowych). Potem będą występy m.in. w Japonii i Australii.

U2 istnieje od 26 lat, czyli od czasu nagrania pierwszej płyty w tym samym składzie: Bono (wokal), The Edge (gitara), Adam Clayton (bas) i Larry Mullen Jr. (bębny). Na całym świecie sprzedali dotąd ponad 100 milionów płyt. Nagrali kilkanaście świetnych krążków i dwa albumy genialne: "The Joshua Tree" z roku 1987 i "Achtung Baby" z 1991 r. Wywodząc się ze stylistyki nowej fali, szybko wypracowali własny styl, który pod koniec lat 80. był jednym z najczęściej kopiowanych na świecie (również w Polsce, gdzie zespoły grające "pod U2" spotkać można było w niemal każdym ogólniaku). W kolejnej dekadzie postawili na eksperymenty i flirt z muzyką klubową. Teraz wracają do rockowej tradycji, ale w sposób dojrzały, wyważony, stonowany.

Znane są pozazespołowe projekty muzyków U2, jak płyta "Passengers" z Brianem Eno i Luciano Pavarottim czy ścieżki dźwiękowe do filmów "Million Dollar Hotel", "Goldeneye" i "Mission Impossible".

U2 angażuje się także we wspieranie organizacji takich jak Amnesty International (walczącej o prawa człowieka) czy Greenpeace (organizacji ekologicznej, ratującej m.in. zagrożone gatunki flory i fauny). Bono, lider grupy, jest dziś równie szanowanym artystą, jak i działaczem podejmowanym przez najważniejsze postaci światowej polityki. Założył organizację DATA, zbierającą fundusze na pomoc Afryce.

Ceny biletów na koncert U2 w Chorzowie nie są jeszcze znane. W tym tygodniu ma odbyć się spotkanie władz stadionu z organizatorami koncertu, po którym być może poznamy więcej szczegółów.

Przed kilkoma tygodniami zapowiadano, że U2 zagra w sierpniu tego roku w Gdańsku, na obchodach 25. rocznicy wydarzeń Sierpnia 1980 roku oraz powstania NSZZ "Solidarność" (zespół wielokrotnie deklarował poparcie dla związku, a w 1983 r. nagrał piosenkę "New Year's Day", dedykowaną Lechowi Wałęsie). Nawet jeśli muzycy zespołu pojawią się w Gdańsku, to raczej w charakterze gości, a koncert odbędzie się w Chorzowie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 24 stycznia 2005, 09:57 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » wtorek, 14 grudnia 2004, 18:02

oby tak było :D :) :wink: :bravo!:

Awatar użytkownika
Earthling
Entreat
Kontakt:

Re: U2 - Chorzów 07.2005

Post autor: Earthling » wtorek, 14 grudnia 2004, 18:08

marcin pisze: To informacja niepotwierdzona jeszcze oficjalnie, ale niemal stuprocentowo pewna.
Gdzieś już to słyszałem. Coś mi dzwoni w uszach... The Cure... wrzesień... dwa koncerty... grudzień... Eee, pewnie mi się wydaje :twisted:
"Znajdę nowe zainteresowania, nowe zajęcia, ale nie oddam im się cały. Niczemu ani nikomu, nigdy więcej. I być może będę patrzał w nocy tam, gdzie na niebie ciemność pyłowej chmury powstrzymuje blask dwóch słońc, pamiętając wszystko..."

Awatar użytkownika
robert...p
Faith

Post autor: robert...p » wtorek, 14 grudnia 2004, 21:19

w 97 też mieli grać w chorzowie a wylądowali na służewcu.
czemu nie gdańsk????
25 lat sierpnia'80 to chyba niezła rocznica????

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » wtorek, 14 grudnia 2004, 21:22

no ja wole chorzów, mam bliżej :wink:

Ewa
Seventeen Seconds
Kontakt:

Post autor: Ewa » wtorek, 14 grudnia 2004, 23:43

Wakacje bylyby piekne :). Taki koncert. Na poprzednim nie moglam byc. Gdyby teraz sie udalo. :bravo!:

Normaz (dawniej Siouxsie)
Easy Cure

Post autor: Normaz (dawniej Siouxsie) » środa, 15 grudnia 2004, 01:15

Pamiętacie u2 w radomiu? Grali wtedy zajebiście

Awatar użytkownika
Earthling
Entreat
Kontakt:

Post autor: Earthling » środa, 15 grudnia 2004, 01:59

Normaz (dawniej Siouxsie) pisze:Pamiętacie u2 w radomiu? Grali wtedy zajebiście
Ja nie pamiętam, byłem wtedy na Jimim Hendrixie w Suwałkach :?
"Znajdę nowe zainteresowania, nowe zajęcia, ale nie oddam im się cały. Niczemu ani nikomu, nigdy więcej. I być może będę patrzał w nocy tam, gdzie na niebie ciemność pyłowej chmury powstrzymuje blask dwóch słońc, pamiętając wszystko..."

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » środa, 15 grudnia 2004, 15:58

Ewa pisze:Wakacje bylyby piekne :). Taki koncert. Na poprzednim nie moglam byc. Gdyby teraz sie udalo. :bravo!:
przy okazji odwiedziłabyś mnie :wink:

Ewa
Seventeen Seconds
Kontakt:

Post autor: Ewa » środa, 15 grudnia 2004, 17:47

Z wielka przyjemnoscia Cie odwiedze Olu. Dziekuje :D .

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » czwartek, 16 grudnia 2004, 19:31

:wink: :D :wink: :D :wink: :bravo!:

Awatar użytkownika
hysteryk
Boys Don't Cry
Kontakt:

Post autor: hysteryk » piątek, 17 grudnia 2004, 17:30

A mnie byś przygarnęła?? :roll:

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » sobota, 18 grudnia 2004, 14:38

pytanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie:). W ogóle co to za pytanie :?: :wink: :) :D

marcin
The Top
Kontakt:

Post autor: marcin » sobota, 18 grudnia 2004, 16:39

hehe Ola, to mówisz, że robisz w lipcu impreze? ;)

Awatar użytkownika
alexcure
Paris
Kontakt:

Post autor: alexcure » sobota, 18 grudnia 2004, 16:50

tego nie powiedziałam Marcin, :wink: , jak cos to napisałam i to w jakims niewiarygodnym źródle informacji :lol:

ODPOWIEDZ